Як тільки я почав критикувати нове керівництво аеропорта, як проти мене розгорнули кампанію по дискредитації. Завдання - заплямувати мене як на загальнонаціональному рівні так і на 98-му окрузі, по якому я обраний народним депутатом.
Суми, які кидають на дискредитацію, вражають. Мова йде про сотні тисяч доларів! Невже брудну PR-кампанію фінансують з грошей, які планують заощадити на звільнених працівниках? Чи буде ця кампанія відображена у річному фінансовому звіті? Навряд! Бруд виливатимуть за гроші з тіньової каси.
За даними, які є у пресі, за призначенням Олексія Кочанова чітко проглядаються одеський бізнесмен-мільйонер Борис Кауфман та колишній народний депутат Олександр Грановський.
Саме ці персони через певні маніпуляції отримали контроль над Одеським аеропортом. Це зроблено нахабно та з порушенням Закону. Про це свідчить доповідна СБУ, підготовлена для прем’єр-міністра Миколи Азарова у 2012 році, за підписом тодішнього Голови Калініна. У ній, у першому ж абзаці, сказано про створення «передумов до незаконного відчуження цілісного майнового комплексу Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Одеса».
Оборудку освятила Одеська міськрада. У липні 2011 року міські депутати ухвалюють рішення про створення ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». До статутного капіталу місто вносить майно аеропорту, яке оцінили «на око», без оцінки ринкової вартості, у 118,35 млн. гривень. Це склало 25%. Решту 75%, у сумі 355.05 млн., вніс нікому невідомий інвестор ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент».
Фактично, до статутного капіталу було внесено суму удвічі меншу. Та й ті отримані в кредит у близького до Кауфмана ПАТ «Фінбанк», під заставу майна аеропорту. Того, що до статутного капіталу внесло місто Одеса.
У доповідній СБУ вказано, що міськрада не мала права використовувати комунальне майно для формування статутного капіталу. Це заборонено Законом «Про господарські товариства». Інвестори також порушили цей Закон. Адже формувати статутний капітал за рахунок кредиту так само забороняється…
СБУ зазначала, що «Одеською міськрадою створені передумови для незаконного відчуження цілісного майнового комплексу Комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Одеса» та нанесення економічних збитків державі». Як у воду дивилися.
Якщо раніше аеропорт приносив міському бюджету мільйони, то тепер «нулі». Усі обігові кошти перераховуються трьом структурам. Окрім вже відомих ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент» і ТОВ Міжнародний аеропорт «Одеса» ще й «Одесаавіасервіс».
Це має неабияке значення для аеропорту «Бориспіль». Не виключено, що обігові кошти головних воріт також будуть йти на рахунки спеціально створених структур-”прокладок”.
Подібна схема реалізовується і в Сімферопольському аеропорту, котрий також перебуває під контролем Кауфмана-Грановського. Усі авіакомпанії мають укласти договір з «Одесасервіс». Тобто, усі гроші йдуть на Малу Арнаутську. А звідти щось повертається у Сімферополь.
На вимогу СБУ було створено міжвідомчу комісію із силовиків. Але її робота навмисно гальмується. Оскільки порушення очевидні навіть для студента першого курсу юрфаку.
Керівництво країни, в особі прем’єр-міністра, воліє ігнорувати інформацію, що ТОВ Кауфмана-Грановського «Одеса Аеропорт Девелопмент» є «пустишкою».
За даними СБУ, про Товариство «відсутні будь-які дані про ділову репутацію, досвід інвестиційної діяльності та управління підприємствами». Та й статутний фонд такий, що плакати хочеться, - аж одна тисячу гривень!!!.
Попри такий «потужний» статутний фонд, ця компанія взяла на себе гігантські інвестзобов’язання - побудувати в Одесі аеровокзал та злітну смугу. В 2013 році все мало бути побудовано. Але там, як кажуть, і «кінь не валявся».
Не виключено, що ці інвестзобов’язання будуть виконані за рахунок «Борисполя». Хоча, залишаються шанси зробити це за рахунок коштів держави. Власники одеського аеропорту просять виділити під державні гарантії 1,68 млрд на реконструкцію злітної смуги. Є інформація з урядових кабінетів, що ці гроші таки дадуть, попри застереження СБУ та профільних міністерств.
Серед можливих кредиторів розглядався уже відомий «Фінбанк». Але в уряді більше схиляються до державного «УкрЕксімБанку». Навіть довелося чути досить "оригінальну" схему: частина грошей піде на будівництво злітної смуги, а решта - на будівництво аеровокзалу. Адже за час «господарювання» майновий комплекс інвестори поділили: злітна смуга стала комунальною власність (навіть підприємство створили для реконструкції), а аеровокзал – приватний…
В Аналітичній записці підготовленній для урядовців, є зауваження щодо законності відчуження майнового комплексу Одеського аеропорту. У тих, хто її писав, виникає логічне питання: «чому держава має гарантувати повернення коштів на користь можливих приватних власників аеропорту»?
Крім того, проект рішення про надання Урядом гарантій для залучення 1,68 млрд на реконструкцію, яку мали з власних кишень здійснити Кауфман та Гроновський, «погоджено без зауваження Мінрегіонбуду, Мінюсту, Мінекономрозвитку та Мінфіну». Але, схоже, це не є перепоною…
Якщо Кочанов і Ко так цілеспрямовано господарюватимуть і в "Борисполі", то аеропорт стане банкрутом. За таких умов можна буде скористатися Постановою Кабміну №990 від 26.09.2012 щодо передачі аеропорту «Бориспіль» в концесію. Схемою, яку готували попередні куратори авіаційної галузі для себе, скористаються інші. Не важко здогадатися - хто саме. Держава, знову отримає дулю, навіть, без маку..