Фестиваль BESSARABIYA FOLK: танці, кухня, «Здоб ши Здуб» та 100-метровий прапор

14 вересня 2021, 18:09
Власник сторінки
журналист
0
56
Фестиваль BESSARABIYA FOLK: танці, кухня, «Здоб ши Здуб» та 100-метровий прапор

В селі Городньому Болградського району завершився Міжнародний фестиваль народної творчості BESSARABIYA FOLK. На свято прибули 62 колективи з Бессарабії, Одеси, Запорізької області та Молдови

Крім концертної програми, захід включав масове виконання болгарського традиційного танцю хоро — коли в коло збираються люди всіх поколінь. Апофеозом дійства стала хода із 100-метровим прапором України. 

Окремо розгорнувся ярмарок старовинних традиційних ремесел, на якому свої доробки представили майстри багатонаціональної Бесарабії.

А які смачнющі місцеві страви, приготовані за давніми рецептами, куштували гості фестивалю! Оригінально виглядав й тризуб, викладений із домотканих традиційних доріжок. 

Після виступу хедлайнера фестивалю – популярної молдавської етно-рок-групи "Здоб ши Здуб" — журі назвало переможців конкурсу: колективи, виступи яких визнали як найбільш аутентичні, яскраві та оригінальні.

Фестиваль зібрав 62 колектива з Бессарабії, Одеси, Запорізької області і Молдови.

В номінації "Народний танець" 1 місце посів колектив "Колорит" із села Кам'янка Ізмаїльського району. На другому — танцювальний колектив "Мерцишор" з Новоселівки Білгород-Дністровського району. На третьому – "Бессарабський ритм" з Одеси.

В номінації "Сольний або гуртовий спів"  переміг ансамбль "Калина" з міста Рені, на другому місці – подружжя Борлак: Степан та Анна з Дмитрівки Болградського району, на третьому – Злата Демірова з Криничного.

В номінації "Сольна або гуртова народна музика" найкращим визнали ансамбль пісні і танцю "Ізвор" з села Городнє, друге місце посів оркестр "Хоро", с.Заря Білгород-Дністровського району, третє — оркестр "Гюзель Тараф", село Виноградівка.

Організатор фестивалю, засновник ГО "Центр розвитку Бессарабії" Віктор Куртєв, оголосив головний приз для переможців: поїздка на один з міжнародних вокально-хореографічних конкурсів. Учасники, що посіли інші місця, отримали грошові винагороди.

Нагадаємо, що проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду і Державного агентства розвитку туризму.

Сподіваємось, що фестиваль стане традиційним. І щороку його будуть відвідувати тисячі туристів.

Мета фестивалю BESSARABIYA FOLK – збереження культурної спадщини багатонаціональної Бессарабії і посилення туристичної привабливості регіону, демонстрація його культурного різноманіття, відродження національних традицій та ремесел.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
ТЕГИ: фестиваль,Измаил,флаг Украины,Бессарабия
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.