Юрій Скандаков та його учні

14 мая 2020, 19:52
Владелец страницы
0
38
Юрій Скандаков та його учні

Одна з учениць Скандакова розповідала, що коли він працював в академії, займався тим, що готував студентів, учнів.

Були такі свого роду підготовчі курси. І пізніше він працював на кафедрі живопису, а потім на кафедрі рисунку. Довгий час він викладав в академії поки не пішов на вільні хліби. 

Люди хотіли мати роботи Дяді Юри, так що він міг заробляти творчістю. Його не тримало ніщо в академії і він легко пішов, щоб розкрити себе. Потім учні приходили до нього в майстерню, то була невеличка така кавалерка, як кажуть у Львові. Однокімнатна квартирка на вулиці Левицького, колись Маяковського називались, близько до центру. Це дуже красивий будинок, і в нього була малесенька кімнатка, вікна виходили у двір, видно було дахи і він дуже часто малював з вікна пейзаж свого засніженого двору. Вхід був відразу ж у кухню, а потім в кімнатку, в якій власне учні сиділи і займались. Всі стіни завішені роботами, живописними, але найбільше пастелі було. В свій час він малював на чорному папері кольоровому, пастеллю, і там висіли дуже красиві жіночі портрети, ню. Звичайно це відразу на учнів справляло величезне враження. Неймовірно майстерні красиві композиції, і всі відразу занурювались в основну тему його творчості.

А викладачем Дядя Юра був прекрасним, розказувала його учениця. Студенти дуже любили Скандакова, манера виконання була специфічна, він не вчив ніяким схемам і ніколи не натаскував. Скандаков вимагав творчості, і вчив так як вчився сам. Це була робота на інтуїції, на чуттєвості, на таких якісних зауваженнях професійного художника, які могла зрозуміти людина лише та, яка працює. І він вимагав дуже багато малювати, учні повинні були приносити велику кількість домашніх робіт, та обов'язково працювати вдома. Крім того, Юрій Скандаков вмів  надихати, він міг і посварити і похвалити, але завжди від цього виростали крила. Його надзвичайно любив колишній ректор академії, вони товаришували, він його і запросив на завідування кафедрою. Борисенко Валентин Назарович, дуже відомий скульптор, нажаль, він рано пішов з життя. Так от Валентин Назарович завжди казав, що Скандаков всякого може наговорити, але у людини від того очі горять і крила виростають.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.