Як Україна веде себе в білоруському питанні

16 сентября 2020, 09:05
Владелец страницы
Заступник директора Українського інститута дослідження екстремізму
0
386
Як Україна веде себе в білоруському питанні

Заява Верховної Ради щодо Білорусі - це переважно висловлення своєї позиції з боку парламенту. Але це - політична позиція, а не якась дорожня карта подальших дій.


На жаль, Україна в білоруському питанні веде себе реактивно. Ми не захищаємо свої національні інтереси, а вичікуємо розвиток подій - з одного боку та реагуємо (а не ініціюємо) на звинувачення режиму Лукашенка - з іншого. Більше того, заява пролунала з боку парламенту, а не з боку Президента України. Імовірно таким чином, Зеленський намагається уникнути категоричності чи відповідальності.

Щодо подальшого розвитку - то цивілізаційно заява підкреслює, що Україна - із західним світом (що вже добре, з огляду на звинувачення в проросійськості цій владі).

Та не варто розраховувати, що наші стосунки будуть обірвані, навіть якщо там лишатиметься керівником Лукашенко.

Ми не визнаємо вибори президента РФ (бо вони проходили на окупованій території нашого Криму). Але, водночас, проводимо переговори з Путіним як главою Росії.

Єдиним наслідком, який реально варто очікувати - це те, що ближчим часом (якщо не відбудеться змін в Білорусі) інтенсивність взаємин може знизитись. В подальшому Україна, ймовірно, також буде діяти реактивно, - виходячи з того, як змінюватиметься позиція західного світу.

Хоча - знову ж таки - чим більше ми відштовхуватимемо Білорусь - тим більше шансів ми даємо Москві задушити нашого сусіда в своїх обіймах.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Украина,Беларусь,протесты,Верховная Рада,Александр Лукашенко
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.