Мета невідома

24 листопада 2020, 17:05
Власник сторінки
Заступник директора Українського інститута дослідження екстремізму
0
517
Мета невідома

В кінці листопада російська окупаційна влада окупованого Донбасу викликає до військкоматів усіх, хто перебуває у запасі. Поки що мета невідома


Чи дійсно «республіки» готуються до зростання напруження і посилення бойових дій? Такі ризики не варто виключати, оскільки єдина причина на якій тримаються сьогоднішні російські маріонетки та хоч якась лояльність до окупаційної влади на Сході – це військова загроза з боку України. Це виправдання для їхнього існування для місцевого населення, бо інших варіантів уже нема – ні економічного зростання, ні соціальних проривів, ні – для любителів Росії – інтеграції в РФ.Тому, перше і найголовніше, - повістки мають інформаційно-маніпулятивний внутрішній ефект – для демонстрації жителям, що загроза з боку України ніде не ділась. Але «Родіна тебе защітіт» від придуманого цією ж батьківщиною ворога.

Інформаційний шум навколо «мобілізації» носить і провокативний характер – тобто, демонструє, що ніяких мирних планів немає. А тому – спрямований на те, щоб виправдати застосовування обстрілів на лінії зіткнення.

Ще одна – але тут вже стратегічна причина – це провести через лави незаконних збройних угруповань якомога більше жителів окупованого регіону. Мета – з одного боку посилити негативні очікування від повернення України з боку місцевого населення і продовжити дезінтеграцію. З іншого боку – мінські угоди містять вимогу про амністію. І в разі її застосування – зрозуміло, що Україні доведеться лояльніше ставитись до тих, хто пройшов через НЗФ – у тому числі й щодо тих, хто служив раніше.

Саме в цьому плані може бути використане і встановлення обов’язкового призову до незаконних збройних угруповань на території ОРДЛО. І єдине, що утримує від цього кроку зараз – це те, що після запровадження таких вимог відбудеться «голосування ногами» - частина молоді просто виїде з «республік». Назавжди. Можливо виклики для військовозобов’язаних зараз – це лише тест на те, як поведе себе населення?

Третє – ніхто не скасовував тиск РФ на Україну в переговорному процесі. Зрозуміло, що посилення мобілізаційних заходів не може не лякати. Особливо – в умовах, коли нібито йдеться про встановлення мирного процесу. Тому скасування і призову і мобілізації може бути одним з тих компромісів на які погодиться РФ. Традиційно для себе – створюємо проблему – погоджуємось її усунути – робимо вигляд, що сторона пішла на компроміс.

І четверте – пряме й безпосереднє, але від того не менш важливе завдання, - провести облік лояльних до російських маріонеток військовозобов’язаних на території окупованого Донбасу.

Все ж крапка у питанні інтеграції Донбасу не поставлена. І навряд чи буде поставлена ближчим часом. А лояльне населення, здатне вмирати за інтереси чужої країни, – це важливий для Москви ресурс.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: донбасс,повестка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.