Чим не влаштовує постать Степана Бандери капелана поляків

4 июня 2019, 18:53
Владелец страницы
0
18

Нещодавно Посольство Республіки Польща в Україні, яке очолив Бартош Ціхоцький надіслало листа в МЗС України у зв’язку з виходом телепрограми про С.Бандеру на телеканалі «UA:Перший».

У вказаному листі польські дипломати вимагали від української сторони «припинити відбілювання» українського націоналіста Степана Бандери.
Позицію Посольства Республіки Польща в Україні стосовно С.Бандери одразу підтримав громадянин Польщі, який перебуває в Україні священик Римсько-католицької церкви Ришард Карапуда, який виступив проти встановлення в м. Житомирі пам’ятника Cтепану Бандері. Для цього священик Р.Карапуда звернувся до голови голову Житомирської обласної Спілки поляків Вікторії Лясковської-Щур з проханням написати лист меру Житомира з вимогою не встановлювати пам ятник С.Бандері в м. Житомирі. Р.Карапуда вважає, що С.Бандера є організатором геноциду польського народу.
Вказану антибандерівську позицію Р.Карапуди оцінив Посол Республіки Польща в Україні Б.Цихоцький та запропонував йому підвищення і переведення до служіння в м. Київ.
Постає ряд логічних запитань: чому священик Римсько-католицької церкви виходить за рамки своєї душпасторської діяльності та намагається трактувати українську історію? З якою метою Р.Карапуда піднімає питання спірних сторінок українсько-польської історії? Чи не призведуть його дії до погіршення українсько-польських відносин? Чи має моральне право антиукраїнські налаштований священик Римсько-католицької церкви здійснювати релігійну діяльність в Житомирі, Києві, загалом в Україні?
P.S. Вікторія Щур, як патріот України відмовила громадянину Польщі у написанні звернення не зважаючи на те, що прохання виказав священик РКЦ.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Poland
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.