Міжнародний день мігранта

18 грудня 2018, 16:26
Власник сторінки
Народний депутат України
0
68

Міжнародний день мігранта

18 грудня 1990 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей.

З цієї нагоди, починаючи з 2000 року у всьому світі відзначається Міжнародний день мігранта. Метою запровадження цього дня стало посилення міжнародних заходів захисту мігрантів і біженців. 9 вересня 2016 року Генеральна Асамблея ООН схвалила Нью-Йоркську декларацію про біженців і мігрантів, в якій висловлюється політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини й справедливий розподіл відповідальності на світовому рівні. Було задекларовано прагнення забезпечувати виконання відповідних міжнародних зобов’язань.

Яка ж роль України у цих процесах?

Загальновідомо, що Україна є державою, з якої відбувається масова еміграція до, як правило, більш розвинених країн світу. Також є державою, яка приймає мігрантів, як правило,  з менш розвинених країн. Така практика  досить поширена для багатьох країн. Різниця, зазвичай, лише у масштабах і балансах  міграційних процесів.

На жаль, Україна, особливо в останні роки, є джерелом дешевої робочої сили, у тому числі висококваліфікованої. Здебільшого для країн Європейського Союзу (в першу чергу Польща) та СНД (переважно Росія і Казахстан). Так зване «заробітчанство» набуло масового характеру, цьому сприяло і запровадження безвізового режиму з країнами ЄС.

Офіційної статистики такої міграції  немає, але навіть державні органи оперують цифрами від 2 мільйонів до 5-7 мільйонів осіб.

Слід окремо виділити виїзд громадян України за кордон на постійне місце проживання .Для таких осіб існує офіційна статистика, дані якої очевидно занижені. Щороку, в середньому, виїздить близько 10 тис. осіб. Інші громадяни України їдуть за кордон на постійні чи тимчасові заробітки, плануючи повернутися.

Питання захисту українських громадян за кордоном, враховуючи їх внесок в економіку країни, а це щонайменше 10 млрд доларів щороку, має  загальнодержавне значення.

До того ж слід враховати й моральну-етичну складову – сотні тисяч розділених родин, сотні тисяч дітей, які ростуть без одного, а то й обох батьків. Держава і суспільство мають усвідомити, що в країні масової трудової міграції, питання захисту  заробітчан має стати одним із пріоритетів.

В цей день нам усім потрібно звернути увагу на цю категорію осіб і зрозуміти чи кожен з нас на своєму місці робить все від нього залежне, що українські заробітчани та члени їх сімей відчували, що міжнародні стандарти у цій сфері існують і виконуються.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.