Політика Чехії щодо України після президентських виборів не зміниться

18 января 2018, 12:17
менеджер
0
149
Політика Чехії щодо України після президентських виборів не зміниться

Міністр закордонних справ Чеської Республіки Мартін Стропніцький заявив, що Чехія беззастережно підтримує територіальну цілісність та суверенітет України.


Чехи не змогли обрати президента з першої спроби, у другий тур виборів вийшли проєвропейський ліберал Їржі Драгош і нинішній очільник Чехії Мілош Земан, відомий євроскептицизмом, проросійською позицією й прихильністю до президента Росії Володимира Путіна. На думку посла України Євгена Перебийноса, по закінченні президентської кампанії позиція Чехії щодо українських проблем не зміниться.

«Українська проблема» несподівано виникла під час президентської кампанії на виборчій дільниці у Празі минулої п’ятниці: пів-оголена активістка руху Femen Анжеліна Діаш підбігла до Мілоша Земана на виборчій дільниці, де він голосував, вигукуючи при цьому на його адресу звинувачення у тому, що президент Чехії має надто близькі стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним.

Тим не менше, цей і подібні інциденти навряд чи вплинуть на політику Чехії щодо України, вважають у Києві. Так, посол України у Празі Євген Перебийніс упевнений: незалежно від результатів президентських виборів, позиція Чехії щодо України не зміниться. Дипломат нагадав, що зовнішню політику у Чехії визначає, в основному, уряд, а президент має більше представницькі функції. Таку думку Перебийніс висловив в ефірі програми «Завтра» – спільного проекту Радіо Свобода та каналу «112 Україна».

Такої ж думки дотримується дослідник історії Чехії, викладач Києво-Могилянської академії Михайло Кірсенко: у Чехії засади зовнішньої політики країни визначає уряд, він же формує відповідну стратегію тощо.

Крім того, поточна ситуація в Криму та на сході України обговорювалася в телефонній розмові між дипломатами обох країн, про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ Чехії.

Міністр закордонних справ Чеської Республіки Мартін Стропніцький заявив, що Чехія беззастережно підтримує територіальну цілісність та суверенітет України.

“Ми розглядаємо незаконну анексію Криму як серйозне порушення міжнародного права”, – наголосив Стропніцький.

Також, міністри обговорили прогрес України у реалізації політичних і економічних реформ, боротьбу з корупцією та імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Стропніцький високо оцінив стабілізацію ситуації в економіці України, що може бути цікавим для чеських підприємців і інвесторів.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Россия,Украина,Путин,коррупция,Чехия,министр,реформы,вибори,аннексия Крыма
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.