Подвійні стандарти Москви, або передовий оплот кремлівської пропаганди в рясах

08 грудня 2021, 17:20
Власник сторінки
менеджер
0
240
Подвійні стандарти Москви, або передовий оплот кремлівської пропаганди в рясах

Почаївська Успенська лавра – один із найвідоміших українських монастирів, видатний архітектурний ансамбль.

Розташований у центрі м. Почаїв на кам'янистому пагорбі – одному з відрогів Кременецьких гір, який панує над долиною р. Іква. За церковними легендами, обитель була заснована ченцями Києво-Печерської лаври – втікачами від монголів. Згідно з документами, монастир заснований 1597 поблизу с. Почаїв місцевою землевласницею княгинею Ганною Гостською (Гойською).

За роки свого існування монастир належав різним конфесіям, аж поки в 20 столітті не став оплотом русифікації регіону, після указу Миколи II 1905 — осередком діяльності чорної сотні. Зокрема, тут друкували антиукраїнський «Почаевский листок» — «речник» «Союзу російського народу».

І зараз, вже коли існує справжня Православна церква України, на жаль,  Почаївська лавра лишається оплотом Російської православної церкви в Україні. Ні в кого давно нема сумнівів, що РПЦ дуже віддалено схожа на християнську спільноту і декілька століть є одним з підрозділів Кремля, який веде пропагандистську роботу серед вірян. Московські спецпризначенці в погонах та рясах активно агітують за «руській мір», відмовляються проводити службу з захисниками України, розповсюджують фейки про «причетність сатани» до закордонних паспортів українців, співають «за здравіє» українофобу Гундяєву.

З отриманням помісною українською церквою Томоса і прийняттям нормативних актів про необхідність наявності в назві церкви її приналежності, Москва продовжує вживати неіснуючу назву «УПЦ», хоча ані Онуфрій, ані його парафія не має до України відношення, а повністю підпорядковується Москві.

Дуже показова поведінка РПЦ в питаннях запобігання поширенню коронавірусу. В той час, коли з початку пандемії московські попи поширюють в Україні зневіру до офіційної медицини, розповідають байки про «чипізацію», та закликають не вірити в існування COVID-19, в Росії та ж сама церква заявила, що «непривиті будуть замолювати свої гріхи все життя». А все тому, що в різних країнах в них різні цілі. Велика захворюваність і смерті від вірусу в РФ – це збитки. А катастрофа, яка може статися в Україні – це для них благо, бо саме це є метою без виключення всіх структур Кремля в Україні, включаючи і його підрозділ – РПЦ. Саме тому, ігноруючи заклики уряду, Почаївська лавра продовжувала, навіть під час жорсткого карантину, проводити служби і зазивала до себе вірян, чим наражала їх на небезпеку. Бо життя людей їх не цікавить. Головне – виконувати завдання кураторів по підриву стабільності в Україні.

За матеріалами М. Тихого.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Украина,Церква,Росія,карантин,РПЦ МП,Почаївська лавра,віра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.