Бюрократія хоче зарегулювати мирні протести

10 сентября 2012, 13:39
0
284

.

Верховна Рада ухвалила не голосувати закон про мирні зібрання і передати його на експертизу Венеціанської комісії. І слава богу, що цей законопроект не став законом.

Взагалі, мирні зібрання вже давно припинили такими бути. Це сталося з вини влади. Кийок мента неодноразово гуляв по спинах тих, хто виходив протестувати. Менти застосовували сльозогінний газ. Проти учасників мирних протестів порушують кримінальні справи за надуманими або сфальсифікованими звинуваченнями.

А в Донецьку цього року протестувальник Геннадій  Конопльов помер під час розгону мирного наметового містечка, мешканці якого вимагали від влади не скасовувати пільги для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Крім того, влада застосовує іншу технологію. Вона забороняє мирні зібрання через слухняні суди. Як тільки той чи інший орган влади отримує заявку на проведення мітингу, він тут же звертається до суду. А суд у нас, як відомо, «найнезалежніший» в світі. Він негайно ухвалює рішення заборонити  мирну акцію. За статисткою понад 80 відсотків таких подань від влади задовольняється.

Це при тому, що є пряма норма у 39-й статті Конституції, де гарантується право на проведення мирних зібрань. Попри всі проблеми, на сьогодні в Києві учасники мирних зібрань могли повідомляти про свою акцію хоч би й напередодні, або навіть за кілька годин. Крім того, ще є рішення Конституційного суду, яке дозволяє подавати заявку того ж дня, коли проводиться акція. Це дуже зручно для того, щоб не дати владі схаменутися.

Новий проект закону пропонує подавати заявку за два дні. Себто влада матиме достатньо часу, щоб заборонити акцію громадян через суд. Влада таким чином отримає бюрократичний інструмент для боротьби з мирними протестами.

Нинішня влада в принципі не здатна забезпечити право громадян на мирний протест.  Це суперечить її єству, її природі. Отож, хай це питання залишається ніяк не врегульованим, ніж врегульованим у такий спосіб.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.