Гауляйтер Попов робить киянам чергову послугу …. ведмежу.

31 августа 2012, 05:14
0
308

.

Олександр Попов вирішив знову навішати локшин на вуха киянам. Виконуючий обов’язки міського голови, якого ми не обирали на цю посаду, заявив, що кияни отримають дві тисячі доступних  квартир. На перший погляд, новина дуже приємна. Адже в Києві черга людей, які мали б отримати квартири, росте – на квартирному обліку стоять понад один мільйон родин.

Прямо сказано не було, але очевидно напрошується висновок, що даний жест нав’язаного киянам міського керманича вписується в розрекламовані  соціальні  ініціативи  Віктора Януковича. Нагадаю, що згідно з цими ініціативами, кредит на квартиру буде видаватися на 15 років  під 16 відсотків річних.13 % - відшкодовує держава, а три – платить покупець. Таким чином нібито пом’якшується надзвичайно висока в порівнянні з «просунутими» державами ставка  банківської позики для громадян.

Ця ініціатива не викликала ентузіазму в банківській сфері. І справді: якщо банки зараз беруть депозити в гривнях під більш, ніж двадцять процентів, то яка їм вигода надавати кредит під 16%? Ясно, що спонукати їх до цього можна лише шляхом позаекономічного примусу.

А  що ж громадяни? Я спочатку подивився телерекламу, і, як і всі, був подивований нечуваною «щедростю» ПР. Мізки включилися лише згодом. У документах від уряду, які затверджують порядок надання кредитів, чомусь ніде не сказано, що держава ГАРАНТУЄ компенсацію вищезгаданих 13 відсотків протягом усіх років виплати кредиту. Ми вже неодноразово переконувалися, що хлопці, які захопили владу, дурять усіх з майстерністю наперсточників. Відповідно, можуть обдурити і зараз. Просто, замість гречки киянам кидають дорожчу «замануху» - квартири. Але гречку з’їли і забули, а клюнувши на нову «замануху», можна піти по світу з торбами.

Уявімо пришестя в Україну нової хвилі економічної кризи. Теперішні «пацани» не обіцятимуть, як Ю.Тимошенко, не впустити кризу в Україну. Вони бігом спишуть на неї всі свої гріхи. Не вони (читай ПР і КПУ), а начебто держава обдурить громадян. Банки виставлять претензії не до Попова й Азарова, а до тих, хто брав кредити на «дармові» квартири. За часів недавньої кризи банки всі свої проблеми вже навчилися вирішувати за рахунок громадян. Часто здирали з них останні статки. Не цураючись послуг бандитів, яких делікатно перейменували в «колекторів».

Але галас навколо цих ініціатив несамовитий. Чому? Бо Партії регіонів і Попову треба щось показати виборцю напередодні парламентських виборів. Крім того, вибори міського голови рано чи пізно відбудуться. А Попов дуже хоче стати мером. Тому, теж піариться на сумнівних ініціативах.

Що порадити? У випадку з підкупом виборців гречкою ми повторювали: беріть у них, але голосуйте за нас. Тепер такого людям я не пораджу. Такі подарунки краще не брати. Надто дорогою може виявитися ціна.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.