Тернополяни перевіряли народних депутатів на доброчесність

29 июля 2012, 13:20
історик, громадський діяч
0
319
Тернополяни перевіряли народних депутатів на доброчесність

28 липня в Тернополі учасники руху ЧЕСНО провели всеукраїнську акцію «Тест твого депутата», яка мала на меті мобілізувати виборців та спонукати їх до усвідомленого голосування на виборах 28 жовтня

28 липня в  Тернополі  учасники руху ЧЕСНО провели  всеукраїнську акцію «Тест твого депутата», яка мала на меті  мобілізувати виборців та спонукати їх до усвідомленого голосування на парламентських виборах 2012 року. 

 Активісти  руху ЧЕСНО запропонували місцевим мешканцям пройти незвичний тест та відповісти на ключове запитання – «Чи гідний депутат, який проявив себе як корупціонер, правопорушник,  прогульник,  «тушка» чи «кнопкодав», - представляти інтереси мешканців Тернополя  у парламенті».

 Результати акції свідчать, що мешканцям міста Тернополя не байдужий якісний склад теперішнього та майбутнього парламенту. Водночас відчувається зневіра громадян  у тому, що вибори можуть суттєво покращити склад Верховної ради.

 На думку члена координаційної ради руху ЧЕСНО Ігоря Процика , «результати акції у місті Тернополі  підтверджують певну пасивність мешканців до політичних партій та політики загалом, негативне ставлення до народних депутатів від Тернопільщини через невиконання ними обіцянок та лобіювання власних інтересів у парламенті. Однак мешканці готові прийти на виборчі дільниці і зробити свій вибір, скориставшись своїм правом голосу»

 Під час акції спеціальні волонтери в білих халатах та брендованих футболках роздавали перехожим та всім охочим своєрідну вакцину доброчесності - листівку «Тест твого депутата».  Листівка у легкодоступному форматі пропонує громадянам проаналізувати депутатів за 6-ма критеріями доброчесності, а саме чи є їх майбутній обранець  «правопорушником», «тушкою», «корупціонером», «брехуном», «копкодавом» чи «прогульник». 

 Результати тесту допоможуть громадян знайти відповіді на питання «хто кращий серед гірших» та «за кого голосувати?», а також нагадати, що кандидат в народні депутати України перш за все повинен не порушувати права людини, не змінювати своєї політичної позиції, особисто голосувати в парламенті, не бути причетним до будь-якої корупційної діяльності та жити відповідно до задекларованих доходів.

 Рух ЧЕСНО пропонує українцям порівняти свої результати з незалежним аудитом кандидатів від усіх політичних партій «ЧЕСНОметр», який  розміщено на сайті Руху ЧЕСНО chesno.org. Якщо депутат не пройшов тест, активісти Руху закликають не голосувати за нього на наступних парламентських виборах. Барометр доброчесності сприятиме усвідомленому та виваженому голосуванню громадян на майбутніх парламентських виборах.

 «Подібні ініціативи спрацюють лише у тому випадку, якщо українці об’єднаються, щоб сказати досить. Вимоги громадян до політичних партій повинні суттєво вплинути на склад виборчих списків. Вже сьогодні ми можемо сказати, що у наступному парламенті кількість  недоброчесних депутатів  зменшиться – саме через тиск руху ЧЕСНО» та згуртованості громадян», - зазначив один із засновників та головний ідеолог Руху «ЧЕСНО» Олег Рибачук.

 Всеукраїнська  мобілізаційна акція «Тест твого депутата» - це одна із багатьох складових Громадянський рух «ЧЕСНО», що має на меті активізувати суспільство для очищення майбутнього парламенту від недостойних депутатів. Рух не підтримує жодного політика чи політичну силу.

 

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.