У Вінниці проходив Німецько-Польсько-Український Молодіжний форум

27 апреля 2012, 20:29
історик, громадський діяч
0
512
У Вінниці проходив Німецько-Польсько-Український Молодіжний форум

20-22 квітня у м.Вінниця проходив Німецько-Польсько-Український Молодіжний Форум, Основним меседжем Форуму було - «Be active for Europe».

20-22  квітня у м.Вінниця проходив Німецько-Польсько-Український Молодіжний Форум, який проводився за підтримки Фонду Петра Порошенка та Фонду Конрада Аденауера, Посольства Німеччини в Україні, польського представництва Фонду Роберта Шумана. Основним меседжем Форуму було  - «Be active for Europe».

Із Тернополя було четверо представників молодіжних громадських організацій. Одним із яких був голова Правління ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування» Ігор Процик. Робочою мовою спілкування була англійська мова.  

Форум розпочався у неформальній обстановці, де відомий німецький громадський діяч, голова представництва фонду Конрада Аденауера в Україні Нико Ланге знайомився із українськими учасниками форуму, спілкуючись із ними за вечерею у ресторані готелю «Поділля».

Наступного дня до учасників форуму приєднаються голова Фонду Петра Порошенка, міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот, посол Польщі в Україні Генрик Літвін, мер Вінниці Володимир Гройсман, а також представники неурядових організацій, міжнародні експерти й історики із Німеччини та України.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко, зазначив, що підтримуватиме в першу чергу позиції, які рухатимуть Україну у Європу. «Я в першу чергу підтримуватиму те, що буде рухати нас у Європу - позиції демократії, вільних виборів. Сьогоднішній форум включає більшість тем саме політично активності молоді і сьогодні у нас одним з модераторів є Мустафа Найєм – думаю, там без політики не обійдеться», - сказав П.Порошенко. За словами міністра, під час Форуму молодь зможе почути конкретні практичні поради, які вони зможуть отримати для того, щоб започаткувати неурядову організацію, мати доступ до грантових програм та дізнатись, які теми сьогодні на часі.

Під час заходу, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот зазначив, що є дійсно питання, які об’єднують і молодь Німеччини, і Польщі, і України. «Молодь Німеччини задавали такі питання, яких я очікував від української молоді, і таким чином я зрозумів, що вони мислять однаково», - сказав Ганс-Юрґен Гаймзьот. Дипломату сподобалась ідея проведення спілкування із молоддю, яка активно під час відкриття Форуму, мала змогу ставити свої запитання як йому особисто, так і П.Порошенко, керівнику представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко Ланге та меру Вінниці Володимиру Гройсману.

Ніко Ланге під час відкриття сказав, що Вінниця не випадково обрана для проведення форуму. «Ми планували, щоб форум пройшов саме у невеликому місті України, адже справжня євроінтеграція України в ЄС має відбуватись саме з регіонів до центру, а не навпаки», - сказав керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. За його словами, Форум проходить задля об’єднання європейської та української молоді. «Молодь Украни має зрозуміти, що євроінтеграція України в ЄС залежить від кожного з них», - зазначив Ніко Ланге.

Мер Вінниці Володимир Гройсман звертаючись до учасників заходу, зазначив, що Вінниця відкрита для співпраці і задоволений, що саме у Вінниці проходить такий Форум трьох країн для обміну досвідом, для спілкування і обговорення актуальних тем. «Молодь це наше сьогодення і саме від нас залежить наше майбутнє – я точно знаю, що ми не повинні бути байдужими. Я говорю ми, тому що 6 років назад, коли мені було 27 років, я отримав великий шанс реалізувати свої задуми саме у Вінниці. Хтось говорив, що у мене не було досвіду, і, можливо, були праві. Але в мене було велике бажання бути активним і робити все від себе залежне, щоб змінити життя на краще там, де народився я і моя родина. Молодь буде саме тією силою, яка зможе провести ті зміни, які потребує сьогодні суспільство», - сказав мер Вінниці.

За словами організаторів, учасниками Форуму є близько 150 учасників з України Німеччини та Польщі. Форум проходить у «даоському форматі», коли між його учасниками та виступаючими немає перешкоди у вигляді столу на трибуні. Він служить своєрідною площадкою, де молодь зможе отримати відповіді на питання мобільності та освіти в Європі, європейської інтеграції України, економічного співробітництва, візових питань і міжнародних стипендії. Також учасники обговорять тему «Зміни клімату, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії», учасники форуму поспілкуються з фахівцями з німецько-польської та польсько-української історії.

Також програма Форуму була насичена розважальною програмою, яка мала на меті ще більше здружити та розважити молодь із Німеччини, Польщі та України. Зокрема було проведено квест між учасниками Форуму та футбольні матчі із представниками міської ради Вінниці,дівочою командою та працівниками ювелірного підприємства «Діадема». Відкритістю до спілкування навіть у неформальній обстановці було те, що представники посольств Німеччини та Польщі разом із учасниками Форуму бігали по місту та виконували завдання,які були передбачені у квесті. Також по закінченні квесту та футбольних матчів, у яких доречі команда Форуму перемогла у двох із трьох матчів, для учасників форуму у одному із ресторанів Вінниці грали гурти «Собаки в космосі» та місцеві гурти.

Останній день Форуму був підсумковим. Перш за все було нагороджено команди- переможниці у квесті та кращих гравців футбольної команди Форуму. Також для учасників Форуму було показано фільм про роботу Форум та його учасників, що звичайно ж назавжди залишиться в памяті його учасників. 

Як зазначив голова Правління ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування» Ігор Процик:  “Програма Форуму була дуже насиченою як офіційним,так і неформальним спілкуванням між його учасниками та спікерами. Можливості, отримані під час Форуму були безмежними. Перш за все це обговорити  ті актуальні питання, які сьогодні турбують не лише Україну, але й Європу, що було зроблено перш за все за допомогою модераторів та експертів Форуму. По-друге це обмін інформацією щодо участі у різноманітних волонтерських програмах, стипендіальних програмах, реалізації проектів. По-третє, це спілкування із молоддю Німеччини, Польщі та України, отримання нових контактів та можливостей для реалізації спільних заходів і проектів в майбутньому. Також хочу висловити вдячність організаторам за запрошення на Форум та ті можливості, які він надавав для учасників ”

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.