«За війну» заплатить народ.

18 марта 2014, 15:39
0
92

«За війну» заплатить народ.

Знову лунають слова про те, що витрати на армію у держбюджеті-2014 повинні бути збільшені в 10 разів. Що гроші будуть зняти з соціальних статей.

«Щойно йшлося про бюджетний секвестр - і тут таке. Тепер секвестр буде більший, та й взагалі під «військову» тему можна провернути різні дії», - заявляє політолог Роман Сирінський.

Також він додав, що прямо прозвучала заява про необхідність додатково перерозподілити кошти соціальних статей, Фонду регіонального розвитку та ін. «У сьогоднішній ситуації всі ці суми та їх використання будуть контролюватися досить умовно - як же можна зазіхнути на святе, на оборону від ненависного агресора. На жаль, тут велике поле для зловживань, і вони напевно будуть. А сплатить за все це просте населення», - підкреслив аналітик.

Поки що важко оцінити, продовжив він, скільки коштуватиме саме Національна гвардія, зате є підстави вважати, що вона лише частково буде профінансована за рахунок розширених військових витрат. «Є інформація, що для Гвардії також заплановано вилучити додаткові кошти для соціальних програм.

Політичний експерт Євген ЛешанВін з цього приводу зазначив, що більше 1 млрд грн планується зняти на зміцнення обороноздатності з соціальних витрат держбюджету, стільки ж - з Фонду регіонального розвитку, майже 600 млн - з Минрегионстроя. "Відкрито заявлено, що припиниться ремонт пріоритетних об'єктів, ліфтів, освітлення вулиць та ін. Приблизно так само планується фінансувати створення Національної гвардії. Таке враження, що вже йде підготовка до війни, підготовка, яку Україна не потягне. Потрібно терміново піднімати економіку, а не грати уявними м'язами", - відмітив фахівець.

Мабуть «соціалка» нам не потрібна, ми ж готуємося співпрацювати з МВФ

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.