УКБС ЗАКЛИКАВ НБУ ДО ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА ТРАНСПАРЕНТНОСТІ РЕФІНАНСУВАННЯ

23 февраля 2014, 16:40
Владелец страницы
Экономист
0
120

Експерти УКБС закликали керівництво Нацбанку до лібералізації, посиленню контролю та прозорості отримання банками рефінансування

Асоціація „Український Кредитно-Банківський Союз” для збереження стабільності на грошово-кредитному ринку та недопущення дестабілізації банківської системи України закликала Національний банк вжити термінових заходів.

 

УКБС пропонує регулятору для підтримання поточної ліквідності і забезпечення своєчасних розрахунків муж суб’єктами господарювання спростити процедуру отримання банками рефінансування.

Зокрема, лібералізувати доступ всіх банків до рефінансування шляхом встановлення лімітів на кожен банк; розширити перелік застав (зокрема, під акції банку); забезпечити оперативний розгляд Нацбанком заявок на отримання рефінансування; дозволити отримання кредитів овернайт за заявочним принципом у межах встановлених лімітів та скасувати запроваджені нормативи звернень банків щодо їх отримання.

Експерти УКБС вважають необхідним повністю відмовитися від системи подвійного рефінансування, що передбачає зберігання частини коштів банків на окремих рахунках та на коррахунках банків в НБУ. Для чого УКБС запропонував таку схему рефінансування, за якою вся сума обов’язкових резервів банку зберігається тільки на коррахунку банку в НБУ на початок операційного дня.

Для забезпечення можливості здійснення громадського контролю УКБС пропонує забезпечити транспарентність процесу надання коштів рефінансування шляхом публічного оприлюднення відповідних рішень НБУ.

Крім цього, УКБС ще раз наголошує на введенні жорсткого контролю, як за направленням рефінансування виключно на потреби підтримки поточної ліквідності фінустанови, так і за виконанням зовнішньоекономічних контрактів та використанням бюджетних коштів.

З метою упередження виведення коштів за кордон УКБС зауважує на необхідності запровадження щоденного детального аналізу 50 найбільших по країни заявок на придбання валюти за ЗЕД контрактами.

Також УКБС вкотре рекомендує Нацбанку скасувати паспортизацію валюто-обмінних операцій населення. Нагадаємо, що УКБС неодноразово зауважував на тому, що кроки НБУ в напрямку спрощення купівлі банками валюти у населення сприятимуть також покращенню стану платіжного балансу України та поповненню золотовалютних резервів НБУ.

Серед інших термінових антикризових заходів, запропонованих УКБС: встановлення мораторію на застосування будь-яких заходів впливу чи штрафних санкцій до банків за порушення нормативів та обов’язкового резервування.

„Для інформування громадськості та уникнення панічних настроїв населення слід запровадити офіційні щоденні огляди НБУ через ЗМІ про стан і динаміку функціонування банківської системи, а також обов’язково залучати до участі у засіданнях щодо розгляду кризових питань представників об’єднань банківських установ”, зауважила Генеральний директор Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер.


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.