УКБС: ЗНИЖЕННЯ НАЦБАНКОМ ВАЛЮТНИХ РЕЗЕРВІВ ПІДТРИМАЄ СТАБІЛЬНІСТЬ БАНКІВ

17 липня 2014, 17:37
Власник сторінки
Экономист
0
28

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» висловлює підтримку діям Національного банку України

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» висловлює підтримку діям Національного банку України щодо вивільнення додаткових валютних ресурсів для підвищення ліквідності банківських установ. Це забезпечить платоспроможність банківської системи та стабілізує ситуацію на фінансовому ринку.

Так, Нацбанк,  реагуючи на поточні проблеми ліквідності національних банків, відмінив  резервування коштів за залученими депозитами і кредитами в іноземній валюті від нерезидентів (постанова НБУ № 420 від 15.07.2014, доведена до відома банків 17.07.2014). До цього моменту впродовж останніх шести років (з червня 2008 р.) діяла норма, що зобовязувала банки резервувати зазначені кошти на спецрахунку в НБУ  у розмірі 20% від загальної суми операції.

Крім цього, Нацбанк вдосконалив відповідні Правила резервування (затверджені постановою НБУ № 171 від 18.06.2008 р.). Відтепер рівень ставки резервування за кожною операцією залучення валютних депозитів/кредитів від нерезидентів встановлюватиметься окремим розпорядчим документом НБУ, а не закріплюватиметься, як раніше, у зазначених Правилах. Це дозволить регулятору більш гнучко та оперативно реагувати на зміну конюнктури на фінансовому ринку.

«Вважаємо, що прийняті регулятором рішення відповідають сучасним потребам фінансового ринку, оскільки дозволять залучати банкам вкрай необхідні зовнішні валютні ресурси без втрат на резервування, - зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.- Це допоможе підтримати платоспроможність банківської системи в умовах політичної нестабільності. Адже фінустанови одночасно потерпають як від зростання проблемної заборгованості за кредитами (збільшилась на 30% з початку року), так від різкого відтоку депозитів (склав 86 млд. грн. або близько 20% залучених коштів фізосіб впродовж січня-травня 2014 р. за даними НБУ)».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Нацбанк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.