УКБС-ВРУ-НБУ: МОРАТОРІЙ ЗА ВАЛЮТНИМИ КРЕДИТАМИ НАГРОМАДЖУЄ ЗБИТКИ БАНКІВ

22 липня 2014, 17:35
Власник сторінки
Экономист
0
39

УКБС звернувся до парламентарів щодо удосконалення процедури реструктуризації валютних кредитів у гривневі

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» надала Нацбанку та Парламенту пропозиції щодо доопрацювання до ІІ читання проекту Закону «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню» (р. № 4185а-2). Їх врахування дозволить удосконалити пропонований механізм підтримки валютних позичальників, чітко окреслити коло осіб, на яких поширюватимуться пільгові умови реструктуризації кредитів, та мінімізувати ризики і збитки банківської системи.

Насамперед, УКБС запропонував чітко визначити у законопроекті, що  реструктуризації підлягають споживчі кредити у інвалюті, за якими на 01.01.2014 була відсутня прострочена заборгованість (яка також може бути погашена боржником до моменту реструктуризації).

Також експерти УКБС пропонують зафіксувати у Законі, що у разі відмови позичальника і майнового поручителя від укладання договору про внесення змін до іпотечного договору, банк вправі відмовити у проведенні реструктуризації кредитного зобов’язання. Те ж саме і у разі ненадання позичальником необхідних для реструктуризації документів або наявності обтяжень чи обмежень, що унеможливлюють укладення правочинів щодо предмета іпотеки.

Передача банку-іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки в рахунок погашення боргу має відбуватися за умови попереднього припинення позичальником прав третіх осіб на володіння та користування цим майном, погашення заборгованості за комунальними послугами, узаконення перепланувань предмета іпотеки та вжиття усіх інших необхідних дій, тощо.

Крім того, УКБС пропонує визначити у проекті Закону, що мораторій на примусове відчуження нерухомого майна, яке перебуває в іпотеці банку, не повинен поширюватися на судові рішення, ухвалені судами до набрання чинності Законом. Також мораторій не повинен бути підставою для відмови в задоволенні позову про звернення стягнення на предмет іпотеки за усіма іншими кредитами, на які не поширюватимуться вимоги Закону про реструктуризацію.

«На даний час склалась ситуація, коли суди відмовляють банкам у задоволенні позовних вимог про звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі мораторію, уведеного Законом № 1304-VІІ від 03.06.2014, у т.ч., скасовують рішення судів першої інстанції про звернення стягнення на предмет іпотеки, ухвалені до набрання чинності цим Законом, – зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Мораторій на примусову реалізацію заставного майна був введений як тимчасовий захід на період до правового врегулювання порядку реструктуризації валютних кредитів фізосіб, наданих на придбання житла. Однак, мораторій поширився і на забезпечення за гривневими кредитами, що блокує погашення будь-якої кредитної заборгованості, забезпеченої нерухомістю, і суттєво погіршує платоспроможність банківської системи внаслідок зростання збитків. Так, на 01.06.2014 збитки банків  склали 10,4 млрд. грн.; обсяг простроченої заборгованості за кредитами зріс з початку року на 32,6 млрд.грн. – до 102,8 млрд. грн. (за даними НБУ)».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: кредиты,валюта,ипотека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.