УКБС: «НЕПІДПИСАННЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕПОЗИТИ ЗАТРИМАЄ НАПОВНЕННЯ ДЕРЖБЮДЖЕТУ»

24 липня 2014, 15:53
Власник сторінки
Экономист
0
57

Банкіри очікують підписання Президентом України Закону про оподаткування процентних доходів від капіталу, прийнятого Парламентом ще 4 липня п.р.

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» зауважує про необхідність якнайшвидшого підписання Президентом України Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу», що був прийнятий Верховною Радою ще 4 липня 2014 р. як першочерговий для збалансування Держбюджету. Відсутність остаточного тексту Закону, новації якого повинні діяти вже з 1 серпня п.р., ускладнює їх практичну реалізацію та своєчасне налаштування програмного забезпечення податкових агентів для відрахувань до бюджету.

УКБС зазначає, що ухвалені Парламентом зміни до Податкового кодексу України передбачають обов’язок банків, починаючи з 1 серпня 2014 р. утримувати і сплачувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб на нараховані відсотки за депозитами за єдиною ставкою 15% для всіх вкладів.

Однак, належне виконання банками - податковими агентами вимог Закону та швидке поповнення Держбюджету надходженнями від вказаного податку, потребує, щонайменше, завчасного доопрацювання програмного забезпечення (ПЗ) фінустанов.

Це практично неможливо здійснити за тиждень до початку дії нововведення та ще й за відсутності офіційно оприлюдненого тексту закону. За таких умов розробники ПЗ на сьогодні не можуть навіть оцінити обсяг необхідних робіт і додаткових витрат.

Експерти УКБС ще на стадії розробки та прийняття закону зазначали, що для якісного удосконалення ПЗ банків потрібен щонайменше місяць. Адже необхідно операційно розділити нарахування відсотків за депозитами та картками, на яких є залишки, зафіксувати дані на 01.08.2014. Технічно це дуже складна схема. Ще складнішою є схема обліку процентів на депозити, які достроково знімаються, або на валютні депозити, при нарахуванні відсотків за якими потрібно враховувати курс конвертації тощо.

Тому зволікання з уведенням Закону в дію та подальша адаптація програмного забезпечення банків до нових законодавчих вимог в екстреному режимі спричинить помилки при проведенні операцій та складанні звітів.

Крім того, ускладнює систему оподаткування доходів фізичних осіб та створює законодавчі колізії. Адже з 1 липня 2014 р. почали діяти норми «антикризового» Закону № 1166-VII від 25.03.2014 щодо оподаткування пасивних доходів фізосіб у вигляді процентів на банківські вклади (депозити) за прогресивною шкалою 15-20-25%. За цим Законом, банки не здійснюють утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів, а податок сплачується фізособою самостійно за результатами подання річної податкової декларації.

Натомість прийнятий Закон про оподаткування доходів від капіталу, який очікує на підпис Президента, звільняє фізосіб, яким у період з 1 липня 2014 року до набрання чинності цим Законом було нараховано процентні доходи, від обов’язку  декларування та сплати податку з таких доходів. І таким чином, врегульовує існуючу колізію.

«Складна економіко-політична ситуація в Україні вимагає швидких рішень керівництва країни, особливо в питаннях, пов’язаних зі збільшенням доходів Держбюджету, дефіцит якого складає 14,5 млрд. грн., - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Тому необхідне якнайшвидше підписання й оприлюднення Закону про оподаткування доходів від капіталу, реалізація якого, за попередніми оцінками Мінфіну, надасть можливість отримати у 2014 році додаткові надходження до зведеного бюджету України у сумі близько 4,6 млрд. грн., а також залучити до бюджету 2015 року близько 10,2 млрд. грн.».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: налоги,депозиты,Президент Украины
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.