НБУ ПІДТРИМАВ УКБС ТА ВДОСКОНАЛИВ ВАЛЮТНІ ОПЕРАЦІЇ

21 липня 2014, 14:24
Власник сторінки
Экономист
0
39

Нацбанк врахував пропозиції УКБС

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» підтримує останні рішення Національного банку України, спрямовані на вдосконалення операцій в інвалюті з банками-нерезидентами. Це спрощує здійснення банками валютних операцій та сприятиме суттєвому збільшенню обсягів залучених від банків-нерезидентів валютних ресурсів.

Так, Нацбанк врахував пропозиції УКБС щодо вирішення проблем   виконання банками вимоги обовязкового продажу валютних надходжень на коррахунки банків-нерезидентів (початково встановлені постановою НБУ від 14.11.2013 року № 453 та продовжені постановою від 12.05.2013 № 270).

Зокрема, у прийнятій 15 липня 2014 р. постанові № 423 регулятор встановив, що валютні надходження на коррахунки та депозити банків-нерезидентів, відкриті в національних банках, не підлягають обовязковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.

Раніше (ще на початку травня п.р., до закінчення терміну дії                  постанови 453) УКБС звертав увагу НБУ на відсутність порядку продажу валютних надходжень на лоро-рахунки банків-нерезидентів та неузгодженість вимог різних нормативних актів у сфері валютного регулювання. У звязку з цим експерти Асоціації пропонували не розповсюджувати на банки-нерезиденти норму щодо обов‘язкового продажу (після 17 травня 2014 р. - по закінченні терміну постанови 453). Крім цього, УКБС пропонував виключити із суб’єктів, на які поширюється норма щодо обов‘язкового продажу, банки-нерезиденти, які розміщують/отримують надходження в інвалюті за короткостроковими та довгостроковими міжбанківськими депозитними угодами.

Однак, на тому етапі НБУ не прийняв до уваги дану пропозицію, продовживши дію зазначеної вимоги до 20.08.14 р. (постанова НБУ від 12.05.2014 р. № 270), що ще на два місяці залишило без відповіді проблеми її практичного застосування.

«Довгоочікуване врахування пропозицій УКБС щодо роботи з лоро-рахунками сприятиме суттєвому збільшенню обсягів залучених валютних ресурсів, враховуючи нещодавно запроваджену Нацбанком нульову ставку резервування за залученими депозитами і кредитами в інвалюті від нерезидентів - зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це зменшить тиск на курс національної валюти та підвищить платоспроможність банків України, що є вкрай важливим в поточних умовах суспільної нестабільності».
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: банки Украины
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.