УКБС:"АМКУ застеріг НБУ від незаконного втручання у банківську конкуренцію"

19 апреля 2011, 15:39
Экономист
0
447

Антимонопольний комітет України, повністю поділяючи позицію УКБС щодо антиконкурентного впливу на фінансовий ринок норм Постанови НБУ від 09.06.2010 № 273 (далі – Постанова), повторно звернувся до Нацбанку з рекомендацією

переглянути запроваджене нормативно-правовим актом регулятора обмеження та відновити рівні умови конкуренції.

Мова про дискримінаційні вимоги Постанови, які зобов’язують банки збільшити розмір регулятивного капіталу до 01.01.2012, паралельно забороняючи залучати вклади від фізосіб більше обсягу залучення вкладів на дату набрання чинності Постановою. 

Пропозиція АМКУ додатково аргументується змінами до банківського законодавства, внесеними ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків” від 15.02.2011 № 3024, яким передбачено підвищення мінімального розміру статутного капіталу до 2016 року.

Прислухавшись  до аргументів УКБС, АМКУ звернув увагу НБУ, що  вимоги Постанови щодо підвищення мінімального розміру регулятивного капіталу до 120 млн. грн. до 2012 року та Закону № 3024-VI від 15.02.2011, яким передбачено аналогічне підвищення мінімального розміру статутного капіталу до 2016 року, стосуються взаємопов’язаних обов’язкових економічних нормативів банків.

Сподіваємось НБУ врахує спільну позицію Парламенту, АМКУ та УКБС та скасує дискримінаційну норму, введену нормативно-правовим актом регулятора щодо заборони збільшення обсягу депозитного портфелю фізосіб банками, розмір регулятивного капіталу яких менший, ніж 120 млн.грн.,

Це сприятиме поверненню на ринок банківських послуг конкуренції як умови поновлення кредитування національної економіки.” 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.