УКБС:"Оновлення переліку операцій з РКО зменшить обсяги тіньових переказів"

8 июля 2011, 14:16
Экономист
0
423

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернулася до НБУ щодо внесення змін до проекту переліку типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, які не підлягають оподаткуванню (далі – Перелік).


УКБС вважає, що документ потребує доопрацювання, оскільки до нього не включено низку операцій, які складають значну частину діяльності фінустанов, що дозволить запобігти збільшенню їх витрат та  зростанню вартості послуг для населення.

Представники банківської спільноти зазначили, що необхідно зберегти у новому Переліку низку операцій РКО, які були включені до аналогічного списку, що втратив чинність 01.01.2011 з прийняттям Податкового кодексу:

-   переоформлення рахунків у національній та іноземній валютах;

-   зміну умов кредитних договорів;

-   операції з депозитарного зберігання та обслуговування акцій;

-   проведення розрахунків на кліринговій основі;

-   виконання операцій за розрахунками з платіжними картками;

-   попередню підготовка готівки для видачі клієнтам;

-   приймання, видача, перерахування готівкових коштів, повторне перерахування у разі невідповідності суми, сортування, пакування банкнот і монет.

УКБС наголосив, що збереження цих операцій в оновленому Переліку не допустить додаткового навантаження на фінустанови через необхідність суттєвої зміни тарифів, доопрацювання програмного забезпечення та розширення штату для адміністрування податку.

Також, УКБС вважає, що необхідно включити до Переліку операції з переказу коштів без відкриття рахунку. Це обумовлено тим, що в оновленому Переліку ця операція відсутня, незважаючи на її значний попит. Адже, приватні грошові перекази пов’язані  переважно з тимчасовою або постійною міграцією населення.

За даними НБУ, у 2010 році загальні обсяги грошових переказів в Україну із-за кордону було оцінено майже у 6 млрд. дол. США (4,3% від ВВП). Половина грошових переказів в Україну надійшла через коррахунки банків. Ще 36,3% переказів було здійснено за допомогою міжнародних платіжних систем, і 13% загальної суми (за оцінками НБУ) було ввезено в Україну неформальними шляхами

Невключення до Переліку операцій з переказу коштів без відкриття рахунків спричинить їх подорожчання для населення. Це, в свою чергу, збільшить обсяги коштів, що переказуються або ввозяться в Україну неформальними шляхами.  Тому, УКБС пропонує включити даний вид операцій до оновленого Переліку.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.