УКБС проти зазіхань на банківську таємницю

13 сентября 2011, 15:09
Экономист
0
429

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернулася до НБУ щодо підтримки у врегулюванні питання, яке стосується захисту інформації, що містить банківську таємницю.

Так, 24.12.10 ДПАУ прийнято наказ № 1020 від (далі-Порядок), який створив правову колізію між податковим та банківським законодавством. Оскільки Порядком передбачено надання банками податковим органам інформації про доходи фізосіб, а саме про суму процентів, нарахованих на залишки коштів на поточних банківських рахунках. Причому, це стосується відсотків на соціальні виплати: заробітну плату, стипендії, пенсії, соціальну допомогу та інші, передбачені законом.

Разом з тим, у зв’язку з відсутністю в законодавстві України поняття “соціальні рахунки” фізичних осіб, банки не можуть визначити, яка сума відсотків нарахована саме на залишки коштів, що відносяться до соціальних виплат. Адже, на існуючі поточні рахунки фізосіб можуть надходити не тільки соціальні виплати, а й матеріальна допомога та будь-які інші кошти, зараховані на рахунки безготівково чи внесені на поточний рахунок через касу готівкою.

Крім того, згідно чинного законодавства, ДПАУ має право отримувати інформацію про доходи клієнтів банків лише на підставі рішення суду (ст. 62 ЗУ “Про банки та банківську діяльність”, далі - Закон про банки). Таким чином, Порядок зобов’язав фінансово-кредитні установи надавати інформацію податковим органам всупереч Закону про банки.  

Фінустанови не мають права для надання податковим органам даних про доходи клієнтів. Тому УКБС пропонує обмежити зазначену інформацію лише загальною сумою нарахованих процентів за поточними рахунками клієнтів, без персоналізації даних, які надаються.

Це сприятиме дотриманню учасниками фінансового ринку банківського законодавства та усуне правову колізію, яка склалася внаслідок затвердження наказу ДПАУ. 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.