НБУ погодився з УКБС щодо статзвітності

6 октября 2011, 14:56
Экономист
0
582

За участю представників Українського Кредитно-Банківського Союзу в Національному банку України відбулася робоча нарада з обговорення проекту Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до регулятора.

  У ході зустрічі розглянуто консолідовані пропозиції УКБС, що були внесені для спрощення підготовки статистичної звітності фінансово-кредитними установами.

  Особливу увагу було приділено вимозі про відображення банками резервів з розподілом за строками до погашення (зміни до форми № 631).

  Так, експерти УКБС надали додаткові аргументи щодо недоцільності запровадження запропонованого механізму формування звіту, та звернули увагу, що банки вже надають декілька форм звітності, в яких рахунки резервів розподіляються за різними параметрами. Окремо розглянуто питання про  необхідність надання детального алгоритму розрахунку строку до погашення за рахунками резервів та встановлення  щомісячного надання форми з урахуванням коригуючих документів.

   Також, УКБС звернув увагу регулятора на існуючі розбіжності між вимогами Спеціального уповноваженого органу з питань фінансово моніторингу та Національного банку при формуванні відповідних звітів та необхідність їх усунення.

За результатами обговорення Проекту більшу частину пропозицій УКБС було підтримано департаментами НБУ – розробниками форм статистичної звітності. 

Наші пропозиції сприятимуть  пришвидшенню автоматизації формування банками звітності та забезпечать ефективну систему контролю для своєчасного подання інформації до регуляторного органу. 

 

 

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.