УКБС ВИМАГАЄ ВІД ДПСУ ВІДМОВИТИСЯ ВІД НЕБЕЗПЕЧНИХ ДЛЯ БІЗНЕСУ РЕФОРМ

9 августа 2012, 09:04
Экономист
0
314

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” наполягає на необхідності доопрацювання проекту реформування податкової системи, ініційованого Державною податковою службою України.

Адже ДПСУ не враховані аргументи бізнесу та експертів.   

Зокрема, у проекті змін до ПКУ залишилися ініціативи фіскального відомства щодо введення податку з обороту 2-2,5% з одночасним  застосуванням ПДВ, встановлення збору 3% до Пенсійного фонду з операцій купівлі валюти тощо. На думку експертів Асоціації, такі нововведення можуть призвести до збільшення податкового навантаження на підприємства та зростання цін на товари та послуги для споживачів. 

При цьому, проект вищезазначених змін до ПКУ, який з’явився в липні 2012 р. саме в період літніх відпусток, і досі не розміщений для публічного обговорення на сайтах Державної податкової служби та Міністерства фінансів України. До речі, Громадські Ради (ГР) при зазначених відомствах також не мали змоги провести громадське обговорення вказаних новацій. 

Зокрема, проект навіть не був винесений на обговорення членів ГР при ДПСУ, створеної для врахування думки громадськості під час формування та реалізації державної податкової політики. 

Раніше УКБС застерігав про небезпеку обвалу курсу гривні у випадку впровадження запропонованих Державною податковою службою України зміни системи оподаткування. Зокрема, відновлення збору при купівлі безготівкової іноземної валюти у розмірі 3%.

Експерти Асоціації звертали увагу, що це зруйнує хитку рівновагу валютного ринку через штучне створення додаткового девальваційного тиску на гривню. Крім того, представники банківської спільноти підкреслювали, що запровадження пенсійного збору погіршить відносини України з міжнародними фінансовими організаціями, оскільки  є відхиленням від світової практики.

“У минулому пенсійний збір вводився в Україні як тимчасовий захід, та був скасований у 2010 р. з метою забезпечення повноцінного функціонування валютного ринку та на виконання вимог МВФ, , – зазначила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз”  Галина Оліфер. – Крім того, ставка пенсійного збору в 2009 р. складала 0,2 %, що у 15 разів (!) менше запропонованої в рамках “ліберальних” податкових змін ДПСУ ставки”.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.