УКБС НАПОЛЯГАЄ НА ВІДКЛИКАННІ ЛИСТА ДПСУ ПРО НЕВИЗНАННЯ ВИТРАТ

16 августа 2012, 10:09
Экономист
0
331

УКБС вимагає відкликання ДПСУ листа-вказівки підпорядкованим податковим органам, що незаконно обмежує право платників податків на формування витрат від проведення операцій з цінними паперами.

УКБС звернувся до Голови Державної податкової служби України щодо відкликання листа ДПСУ № 320/0/71-12/15-1217 від 09.08.2012 «Про відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2012-2015 роках», який не відповідає податковому законодавству та спотворює правила обліку операцій з цінними паперами в податковому обліку. 
Зокрема, у вказаному листі податкова наполягає, що у декларації з податку на прибуток, починаючи зі звітного періоду І півріччя 2012 року, у платників з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше, враховується лише 25 % суми від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами.
УКБС зауважує, що ДПСУ не бере до уваги, що пункт 3 підрозділу 4 Перехідних положень Податкового кодексу України встановлює обмеження лише щодо переносу загального від’ємного значення об’єкту оподаткування, які утворились станом на 01.01.2012 р. При цьому, від’ємний фінансовий результат операцій з цінними паперами не є від’ємним значенням об’єкту оподаткування з податку на прибуток (це різні за своєю економічною суттю поняття), тому норми Перехідних положень до нього не застосовуються.

Виходячи зі змісту п. 153.8 та п. 150.1 Податкового кодексу України, від’ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами цього ж виду наступних звітних періодів. Сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення».

«Довільне тлумачення податковими органами законодавчих норм безпідставно обмежує права банків на формування в повному обсязі витратної частини від проведення операцій з цінними паперами, – зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Тому УКБС звернувся до ДПСУ щодо відкликання вказівки, яка суперечить чинному законодавству та штучно створює підґрунтя для неправомірного застосування до них штрафних санкцій».
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.