УКБС: «НЕДОСКОНАЛЕ ЗАКОНОДАВСТВО ДОПОМОЖЕ ЛИШЕ ШАХРАЯМ»

20 августа 2012, 07:01
Экономист
0
301

УКБС зауважує щодо прийняття проекту ЗУ (реєстр.№ 9124)

Прийняття недосконалого закону створить нові законодавчі лазівки, які підвищать ризики банків та їх вкладників. Про це заявляє Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС), коментуючи нову редакцію законопроекту щодо збереження права власності на єдине житло боржника (реєстр. № 9124), який раніше Верховна Рада повернула на доопрацювання.


Так, вказаним, законопроектом, зокрема, пропонується заборонити звернення стягнення на єдине житло боржника, розмір якого не перевищує законодавчо визначені норми жилої площі із розрахунку на кожну особу, що мешкає разом із боржником.

 

Експерти УКБС наголошують, що законопроект допускає широке трактування такого поняття, як «кожна особа, що мешкає разом із боржником». Адже під це поняття можна підвести не лише позичальника – іпотекодавця та членів його родини першого ступеня споріднення (батьків, дітей, подружжя), а й будь-яку особу, у тому числі наймачів (орендарів) за договорами найму (оренди) нерухомого майна.

 

Також експерти УКБС зауважують, що за відсутності відповідного механізму відшкодування втрат від неповернення кредитних коштів, нововведення проекту зведуть нанівець використання нерухомості як реальної застави, що заблокує подальше іпотечне кредитування в країні.

 

Редакція законопроекту не стільки захищає малозабезпечених позичальників, як створить широкі можливості для зловживань з боку несумлінних боржників. Адже скористатися такою забороною зможуть і заможні боржники, які мешкають в елітних апартаментах, та мають достатні фінансові можливості для виконання своїх кредитних зобов’язань» – вважають в Асоціації «Кредитно-Банківський Союз». – Тому УКБС виступає проти створення нових законодавчих лазівок, які  підвищать кредитні ризики банків та їх вкладників.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.