НБУ ПОГОДИВСЯ З УКБС ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ БАНКІВСЬКОЇ ТАЄМНИЦІ

20 августа 2012, 12:59
Экономист
0
309

Національний банк України визначив Порядок обробки банками персональних даних, які належать до банківської таємниці (Постанова НБУ від 11.07.2012 № 292).

Про необхідність якнайшвидшого визначення регулятором механізмів застосування банками Закону України «Про захист персональних даних» Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС) зазначала від початку 2011 року, коли вказаний Закон набрав чинності. Адже відсутність нормативного регулювання створювала додаткові ризики для діяльності банківських установ.

 Зокрема, експерти УКБС, залучені до опрацювання проекту Порядку, зазначали, що Закон України «Про захист персональних даних» надав державним органам право на безоплатний і безперешкодний доступ до персональних даних. А уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних отримав право доступу до інформації, пов'язаної з обробкою персональних даних, та до приміщень, де здійснюється їх обробка. Таким чином, були створені передумови для розголошення банківської таємниці.

 НБУ врахував аргументи УКБС та у Порядку чітко визначив, що банки розкривають інформацію, яка містить банківську таємницю, тільки за рішенням суду та в обсязі, визначеному цим рішенням.

 Крім того, врахована пропозиція УКБС щодо необхідності закріплення у Порядку винятків щодо тих персональних даних клієнтів, які банки зобов’язані обробляти відповідно до вимог інших законів України (зокрема, законів «Про банки і банківську діяльність», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму» тощо).

 Це питання також врегульовано у Порядку, яким визначено, що не вимагається згода клієнта на обробку персональних даних, що проводиться банком в обов’язковому порядку на виконання вимог законодавства України.

 Враховуючи, що Закон про захист персональних даних є досить загальним документом, який не враховує всієї специфіки банківської діяльності, прийняття Нацбанком вказаного Порядку має важливе системне значення, - зазначають в Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз». – Нормативне врегулювання питання дозволить мінімізувати ризики довільного тлумачення норм законодавства та застосування до банків санкцій, а також спростить умови здійснення банківських операцій.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.