УКБС ОБГОВОРЮЄ ПРОЕКТ ПОДАТКОВОЇ РЕФОРМИ

22 августа 2012, 08:09
Экономист
0
296

УКБС взяв участь в обговоренні соціальних новацій податкової реформи

22.08.2012 року Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» взяла участь у публічному обговоренні «Впровадження соціальних ініціатив у ході податкової реформи: погляд в майбутнє», що був проведений Федерацією профспілок України із залученням представників профільних міністерств, Державної податкової служби України, інших центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій тощо.

 Представники Державної податкової служби презентували підготовлені ними на реалізацію Концепції реформування податкової системи зміни  до Податкового кодексу України.

 Основною темою засідання була необхідність переходу до нового, більш цивілізованого рівня ведення податкової політики та встановлення принципу соціальної справедливості для працюючих. Насамперед, це – гідні умови праці, належний рівень її оплати, а також достатній рівень пенсій та соціальних виплат.

 Були обговорені пропозиції щодо необхідності:

- уніфікації підходу до оподаткування зарплати та прибутку підприємств шляхом відновлення дії неоподатковуваного мінімуму на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб – еквіваленту собівартості для працюючих громадян.

- встановлення рівня податкового навантаження на доходи від трудової діяльності у вигляді заробітної плати на рівні не вищому, ніж рівень оподаткування інших доходів (дивідендів, процентів від депозитних вкладів, прибутків від оренди та продажу майна тощо);

- удосконалення порядку надання податкової знижки, зокрема шляхом запровадження реального механізму віднесення до її складу витрат на лікування та медичне обслуговування;

- виваженого підходу до надання податкових пільг з метою стимулювання пріоритетних галузей економіки та підтримки соціально незахищених категорій населення;

- запобігання ухиленню від сплати податків, як механізму  наповнення бюджету всіх рівнів податковими надходженнями.

 У ході дискусії представники УКБС звернули увагу присутніх на необхідність виваженого підходу та додаткового аналізу впливу запропонованих змін на  діяльність установ України та економіки в цілому.

 Зокрема, було наголошено на недоцільності введення 3%-го збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкової інвалюти та економічного обґрунтування запровадження оподаткування операцій банків із заставним майном та надано відповідні аргументи.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.