УКБС ЗАЛУЧИВ ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ ДО ЕЛЕКТРОННОГО СУДОЧИНСТВА

4 сентября 2012, 07:46
Экономист
0
297

ДВС погодилася долучитися до реалізації проекту "Електронний суд"

Державна виконавча служба України (ДВС) заявила про свою готовність долучитись до реалізації ініційованого Асоціацією «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС) проекту «Електронний суд», який вперше запроваджується в Україні за участю Державної судової адміністрації України та банків. Метою проекту є налагодження електронного обміну документами між суб’єктами господарювання та судами для підвищення  ефективності правосуддя, зменшення ризиків і витрат сторін судового процесу.

Підтримуючи УКБС у необхідності активного використання електронних комунікацій у процесі здійснення виконавчого провадження, керівництво ДВС делегувало групу своїх фахівців до участі у реалізації цього проекту.

УКБС зазначає, що однією з нагальних проблем, що перешкоджає подальшому прогресивному розвитку правосуддя в Україні та формує значний розрив із сучасною світовою практикою, є широке використання традиційних паперових носіїв, хоча використання найсучасніших інформаційно-комунікаційних технологій передбачене законодавством. Це значно знижує ефективність як національного правосуддя, так і виконання судових рішень через значні витрати часу, нераціональне використання матеріальних та людських ресурсів.

Зважаючи на активний розвиток інформаційно-комунікаційних систем, УКБС вважає, що існуючі сервіси необхідно вдосконалювати. Зокрема, в частині надання державним виконавцям та сторонам виконавчого провадження можливості надіслання та отримання документів в електронному вигляді.

Враховуючи, що виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження, участь ДВС у цьому проекті сприятиме полегшенню та прискоренню процесу документообігу між суб’єктами господарювання, судами та державними виконавцями. Це істотно підвищить оперативність судів, зменшить ризики втрати документів, мінімізує можливість пропущення строків, відведених на вчинення процесуальних дій та судових засідань. А також сприятиме суттєвій економії мільйонів гривень державних коштів та коштів сторін судового процесу, які сьогодні витрачаються на папір та поштову пересилку документів.

«Банки України, що є активними учасниками судової системи та виконавчого провадження, щорічно подають у суди понад 1 млн. заяв та ініціюють відкриття близько 500 тис. виконавчих проваджень. Це обумовлює їх щорічні витрати у обсягах: 4-6 тон паперу вартістю близько 50 млн. грн.; 20 млн. грн. на доставку документів поштою. При цьому, такі високі витрати зовсім не забезпечують належний рівень надійності поштової доставки через випадки втрати кореспонденції або її запізніле надходження до адресата, після закінчення процесуальних для відповіді/апеляції, - зазначають в Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз».

Довідка. Проект «Електронний суд» ініційований Асоціацією «Український Кредитно-Банківський Союз» з метою спрощення обміну інформацією між суб’єктами господарювання та судами. Він, зокрема, надасть можливість здійснювати подачу та розгляд позовів, оформлення усіх процесуальних документів та їх відправку сторонам в електронному вигляді. Реалізація проекту розпочата УКБС за участю Державної судової адміністрації України, при якій було утворено міжвідомчу робочу групу за участю представників Вищого адміністративного суду, Державної податкової служби України та ін. В результаті роботи цієї групи затверджено Концепцію електронного суду України, Регламент роботи електронного суду, Угоду про обмін інформацією. Здійснюється тестування системи обміну інформацією в електронному вигляді між судами та банківськими установами. Незабаром, в рамках проекту має розпочатися  надсилання судом всіх процесуальних документів за допомогою електронної пошти.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.