УКБС: ЗАКОНОДАВЧІ НЕТОЧНОСТІ СПРИЧИНЯТЬ ПРАВОВИЙ ДЕФОЛТ ОБЛІГАЦІЙ

13 сентября 2012, 14:55
Экономист
0
250

Врегулювання ринку облігацій підвищить інвестиційний потенціал української економіки

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернулася до НКЦПФР щодо необхідності доопрацювання окремих положень проекту Закону Про внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» щодо розвитку ринку облігацій. В УКБС переконані, що вдосконалення законодавчого регулювання ринку корпоративних облігацій забезпечить добросовісне виконання емітентами своїх зобов‘язань, зменшить кількість правопорушень та підвищить інвестиційну привабливість фондового ринку України.

 УКБС підтримує впровадження на законодавчому рівні норм, що регулюють дії емітента і власників корпоративних облігацій у разі дефолту, реструктуризації боргу та конвертації облігацій. Так, визначення у законопроекті поняття «дефолт» разом із регламентацією прав власників корпоративних облігацій та обов‘язків емітента у разі його настання, підвищить інвестиційну привабливість національного ринку облігацій.

Разом з тим експерти УКБС зазначили на необхідності уточнення окремих положень законопроекту та узгодження їх з іншими нормативними актами з метою не допущення ускладнень у діяльності суб‘єктів фондового ринку. Зокрема, УКБС запропоновано видалити норму щодо  включення акцій емітентів біржових облігацій (акціонерних товариств) до біржового реєстру фондової біржі. Адже вимога щодо проходження процедури лістингу публічними акціонерними товариствами вже міститься у Законі України «Про акціонерні товариства» та є некоректною по відношенню до товариств, які мають лише одного акціонера.

Крім цього, УКБС зауважив на недоцільності запровадження норми, що  передбачає право власників біржових облігацій на дострокове погашення у випадку виключення з біржового реєстру всіх акцій та облігацій емітента. Адже у разі зміни кон`юнктури ринку за одними  фінансовими інструментами емітента та подальшим їх виключенням з біржового реєстру, емітент біржових облігацій зіткнеться з незапланованим проспектом емісії поверненням грошових коштів по достроковому погашенню облігацій. Така ситуація може призвести до штучного дефолту емітента біржових облігацій, що ускладнить виведення корпоративних облігацій на біржовий ринок та уповільнить його розвиток внаслідок суттєвого обмеження прав емітента.

«Слід врахувати, що на сьогодні операції з цінними паперами, які вільно обертаються на фондовому ринку, не перевищують 11 %, а частка корпоративних облігацій у загальному обсязі операцій з цінними паперами становить близько 20%, – зауважують в «Український Кредитно-Банківський Союз». – Тому законодавче збалансування інтересів емітентів і власників корпоративних облігацій дозволить підвищити відкритість фондового ринку та створити надійний механізм акумуляції фінансових ресурсів в економіці, що суттєво збільшить її інвестиційний потенціал».
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.