ЗА ІНІЦІАТИВОЮ УКБС ПРЕЗИДЕНТ ВІДКРИЄ БАНКАМ ДОСТУП ДО ДЕРЖРЕЄСТРІВ

17 сентября 2012, 07:39
Экономист
0
320

Ініціативу УКБС підтримано Президентом України

Президент України підтримав Асоціацію «Український Кредитно-Банківський Союз» у необхідності надання фінансово-кредитним установам можливості перевіряти достовірність поданих документів потенційних позичальників, у т.ч. шляхом забезпечення доступу до інформації, що міститься у базах даних державних органів.

В результаті звернення Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» (УКБС) до Адміністрації Президента України щодо надання банкам доступу до наявних державних реєстрів з метою перевірки стану позичальника та зменшення ризиків кредитування, Президентом України надано доручення Національному банку, Мін’юсту, Мінфіну та Нацкомфінпослуг щодо опрацювання порушеного питання.

         Зокрема, Президент України доручив вказаним державним органам створити умови для підвищення надійності кредитного аналізу платоспроможності позичальників і забезпеченості кредитів (надати фінансово-кредитним установам можливості перевіряти достовірність поданих документів потенційних позичальників), у т.ч. шляхом забезпечення доступу до інформації про таких позичальників, що міститься у відповідних базах даних органів державної влади (відповідно до компетенції). Шляхи врегулювання цього питання в правовому полі має виробити робоча група із представників відповідних державних органів та експертів УКБС.

УКБС зауважує, що реалізація даної ініціативи є необхідним кроком при вирішенні проблем, які перешкоджають активному розвитку кредитування суб’єктів господарювання та досягненню сталого зростання економіки України. Адже одним із чинників, що обумовлює вкрай низький рівень кредитної активності в Україні, є значна частка проблемної заборгованості у загальному кредитному портфелі банківських установ (за даними НБУ на 01.08.2012 складала 75,9 млрд. грн. або 9,2% кредитного портфелю).

Відсутність мінімально необхідної прозорості у відносинах банків та позичальників радикально обмежує використання накопиченого банківською системою потенціалу задля прискорення економічного зростання. Зокрема, різке зростання проблемної заборгованості у 12,5 разів за 2008-2012 рр. у кредитному портфелі банків (внаслідок кризових явищ 2008–2009 років) довело необхідність більш глибокого та повного аналізу інформації, що надається позичальниками на стадії розгляду заявок на отримання кредитів. 

«Дані існуючих державних реєстрів, насамперед, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів, Єдиного державного реєстру ДАІ МВС потрібні банкам для належної перевірки достовірності та актуальності даних, поданих потенційним клієнтом, отримання об’єктивної інформації про його майновий стан і зобов’язання, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Підвищення якості кредитного аналізу позичальників та забезпеченості кредитів сприятиме захисту інтересів вкладників, запобіганню шахрайств у фінансово-кредитній сфері, зменшенню вартості кредитних ресурсів та збільшенню обсягів кредитування економіки».


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.