УКБС: НОВА СТАТЗВІТНІСТЬ НБУ ЗМЕНШИТЬ ПАПЕРООБІГ У БАНКАХ

2 октября 2012, 15:37
Экономист
0
208

НБУ змінив підходи до статзвітності, врахувавши пропозиції УКБС

Зокрема, регулятор задекларував необхідність оптимізації  подання банками статзвітності шляхом спрощення та зменшення кількості  наявних форм, перегляду строків внесення до них змін.

Так, нові підходи до статзвітності знайшли своє відображення у презентованому нещодавно проекті «Комунікаційної політики НБУ щодо збирання та поширення статистичної інформації та публікацій». Зазначений документ підготовлено з урахуванням рекомендацій та пропозицій канадських експертів щодо вирішення тих же проблем організації статзвітності, на які УКБС звертав увагу регулятора протягом більш ніж 5 років.

Зокрема, нові принципи організації статистики дозволять провести інвентаризацію статистичних форм, скоротити їх обсяг та кількість;  виключити дублювання інформації; запровадити універсальність використання даних; встановити реальні терміни впровадження нових звітів та чітко регламентувати (не більше одного разу на рік) періодичність внесення змін.

Одним із результатів реалізації проекту для банків (як постачальників інформації) стане оптимізація навантаження, пов’язаного із поданням статистичних даних до Нацбанку та посилення впливу респондентів на прийняття рішень регулятором у сфері організації статистики.

«Існуюча нині практика внесення змін до статзвітності (двічі та більше разів на рік змінюється близько 40 звітних форм) суттєво ускладнює роботу банків, призводить до збільшення трудових та матеріальних витрат, у т.ч. на організацію автоматизованих робочих місць, налаштування програмного забезпечення, навчання персоналу, тощо - зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина ОЛІФЕР. - Очікуємо, що в кінцевому рахунку запровадження проекту НБУ знизить вартість фінансових послуг для населення внаслідок зменшення непродуктивних витрат банківських установ».

 

Довідка. Ще  у 2008 році УКБC пропонував Нацбанку звернутися для оптимізації банківської звітності до міжнародного досвіду. В результаті, наприкінці 2010 року було залучено експертів ключових регуляторних інституцій  Канади, що дозволило ознайомитись із світовою практикою здійснення комунікацій та використати її при розробці Комунікаційної політики зі статистики.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.