ВАСУ:ОБМЕЖЕННЯ ВИТРАТ 2011 РОКУ ЗАКОНОМ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО

5 октября 2012, 14:31
Экономист
0
257

ВАСУ поставив точку з питання врахування збитків

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) видав інформаційного листа № 2019/12/13-12 від 13.09.2012 щодо врахування збитків попередніх років в декларації з податку на прибуток (застосування п. 150.1 та п. 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Зокрема, в цьому листі зазначається, що ні Закон про оподаткування прибутку підприємств (чинні до 01.04.2011 р. норми – прим.), ні Податковий кодекс України не передбачають можливості обмеження формування витрат ІІ кварталу 2011 року лише тими сумами від’ємного значення, які виникли як результат діяльності саме І кварталу 2011 року, без врахування непогашених наростаючим підсумком сум від’ємного значення попередніх податкових періодів.

Таким чином, до складу витрат ІІ календарного кварталу 2011 року підлягають включенню від’ємне значення об’єкта оподаткування за І квартал 2011 року, причому розрахунок суми від’ємного значення об’єкта оподаткування за перший квартал 2011 року здійснюється з урахуванням без будь-яких обмежень сум від’ємного значення, що утворилися станом на 1 січня 2010 року та тих, що виникли протягом 2010 року, та які не були погашені наростаючим підсумком протягом попередніх звітних періодів.

Враховуючи викладене, не може бути підставою для визначення контролюючим органом платникові податку податкових зобов’язань із податку на прибуток саме собою включення до складу витрат ІІ кварталу 2011 року сум від’ємного значення, зазначених у попередньому абзаці.

Лист Вищого адміністративного суду України розміщено на сайті УКБС: www.kbs.org.ua у розділі „Для членів УКБС”, підрозділі „Листування”.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.