УКБС: МВС НЕ МОЖЕ ЗАЛИШАТИСЯ БЕЗ КОНТРОЛЮ ГРОМАДСЬКОСТІ

28 ноября 2012, 14:13
Экономист
0
282

МВС розпустило орган, покликаний його контролювати

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» стурбована безпрецедентною подією, яка нещодавно відбулася у житті громадянського суспільства, коли Міністерство внутрішніх справ України своїм наказом  розпустило орган, покликаний його контролювати.

Так, наказом «Про дострокове припинення громадської ради при МВС України» № 684 від 08.08.2012 фактично розпущено орган, утворений для забезпечення відкритості у діяльності Міністерства внутрішніх справ України та врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень цього міністерства.

Зазначене рішення викликало активні заперечення з боку членів громадських рад, утворених при інших державних органах. Зокрема, громадської ради при Міністерстві юстиції України, до складу якої входять представники УКБС.

Занепокоєння громадськості викликає той факт, що вказане рішення було прийнято в односторонньому порядку, без погодження та обговорення із самою Громадською радою. Рішення приймалося за формальними причинами, нібито через те, що Громадська рада не збиралася на свої засідання протягом певного часу.

Видання наказу № 684 без згоди на те Громадської ради та її членів викликає серйозне занепокоєння у прихильності керівництва згаданого міністерства принципам громадського контролю над діяльністю органів державної влади, відкритості, прозорості та підзвітності діяльності МВС платникам податків. Це також порушує закладений у Конституції України принцип участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

Громадська рада при Міністерстві юстиції вважає, що з правової точки зору існують певні суперечності між законодавчими актами, які регулюють порядок діяльності громадських рад, проте, з точки зору стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні було створено вкрай негативний прецедент. У зв’язку з чим, ініціювала розгляд зазначеного питання на найближчому засіданні Ради голів громадських рад для надання діям МВС правової оцінки.

«Від дієвості громадських рад залежить рівень суспільної довіри до влади, а відтак стабільність у відносинах між державою й суспільством, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Факт розпуску за формальними причинами органу громадського контролю за діяльністю Міністерства внутрішніх справ загрожує демократичним засадам конституційного ладу та збільшує ризики поширення корупційних явищ».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.