УКБС ДОМІГСЯ ВІД НАЦБАНКУ СПРОЩЕННЯ СТАТЗВІТНОСТІ

3 января 2013, 11:09
Экономист
0
202

Нацбанк і Мінюст підтримали УКБС з питань статзвітності

Національний банк України включив до постанови пропозиції Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз», що направлені на конкретизацію норм для коректного відображення інформації у звітах. Це дозволить усунути можливість їх неоднозначного трактування  та запровадити уніфікований підхід до складання статзвітності.

Так, Міністерством юстиції України зареєстровано (14.12.2012 р. за                       № 2080/22392) постанову Правління НБУ від 10.12.2012 № 516, в якій знайшли відображення пропозиції УКБС щодо конкретизації норм Правил організації статистичної звітності, що подається до НБУ, усунення можливості їх неоднозначного трактування та запровадження уніфікованого підходу до складання банками звітності.

         Зокрема,  постановою уточнено поняття нарахованих процентних платежів при складанні звіту про залучення та обслуговування кредиту нерезидентом. Також усунено неоднозначність при відображені консолідованих операцій резидентів та нерезидентів у звітах про операції з безготівковою інвалютою. Скасовано розподіл кредитів на надані до та після 27.12.2008 р. у звіті про формування резерву за кредитними операціями. Крім цього, документом деталізовано балансові рахунки для заповнення звіту про операції банків з цінними паперами та сформовані під них резерви. Це надасть банкам можливість коректно відображати інформацію при складанні звітів, що  запобігатиме застосуванню до них зайвих штрафних санкцій.

         Також у зв’язку із відсутністю методик визначення фактично отриманих/понесених доходів/витрат та їх обсягу за відповідний період за пропозицією УКБС не введено нову форму № 601 «Звіт про доходи та витрати».

         Нагадуємо, що експерти УКБС раніше наголошували на  необхідності реалізації нових підходів до статзвітності банків, які  задекларовані регулятором у «Комунікаційній політиці НБУ щодо збирання та поширення статистичної інформації та публікацій».

         «Передбачена цим документом оптимізація навантаження на постачальників звітності, спрощення і зменшення кількості наявних форм, а також встановлення періодичності внесення змін до них один раз на рік, знизить матеріальні і трудові затрати банків та сприятиме підвищенню якості звітів, –  зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина ОЛІФЕР. Адже наразі кількість статистичних звітів, які банківські установи подають регулятору, перевищує 90 найменувань, з яких 12 надаються щоденно».


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.