УКБС ДОПОМІГ ЗНИЗИТИ ВИТРАТИ БАНКІВ ПРИ ПЕРЕХОДІ ДО МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ

11 января 2013, 08:01
Экономист
0
199

Нацбанк врахував пропозиції УКБС щодо спрощення переходу до міжнаролних стандартів фінзвітності (МСФЗ)

Національний банк України врахував пропозиції Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» щодо складання банками фінансової звітності за міжнародними стандартами. Це дозволить зменшити матеріальні та трудові витрати банківських установ, а також сприятиме об’єктивному відображенню у фінансових звітах даних щодо нерозподіленого прибутку і капіталу банківських установ.

Так, за ініціативи УКБС Нацбанк визначив додаткові підстави для здійснення т.з. трансформаційних коригувань, які дозволяють узгоджувати різні стандарти бухобліку, при затвердженні «Порядку застосування методу трансформації під час складання фінансової звітності банків України» (постанова НБУ від 10.12.2012р. № 510, зареєстрована Мін’юстом 26.12.2012 р. за № 2188/22500).

Зокрема, для складання фінансової звітності у разі виникнення розходжень між вимогами міжнародних стандартів та нормативно-правовими актами НБУ трансформаційні коригування передбачені також за операціями з відновлення раніше списаних за рахунок спецрезервів безнадійних кредитів, за операціями з  акціонерами банку, з банківськими металами тощо.

Також Нацбанк погодився з недоцільністю використання трансформаційної таблиці як додатка до фінансової звітності. Оскільки  УКБС аргументував, що ця таблиця є робочим інструментом для складання фінзвітності, не входить до складу форм фінансової звітності за міжнародними стандартами, не призначена для широкого кола користувачів та не підлягає аудиту. Тому регулятор встановив, що такі таблиці (підписані керівником та головним бухгалтером) мають  подаватися до НБУ разом із  звітністю.

«Спрощення переходу банківської системи до міжнародних стандартів усуне негативні наслідки при відображенні показників діяльності фінустанов, –  зазначила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це  скоротить (не погіршуючи якості звітування) трудові та матеріальні витрати, пов’язані в обов’язковим здійсненням їх аудиту, що сприятиме зменшенню вартості фінансових послуг для населення».


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.