УКБС: МІНЮСТ ПІДТРИМУЄ ЗАПРОВАДЖЕННЯ «ЕЛЕКТРОННОГО» НОТАРІАТУ

14 августа 2013, 08:04
Экономист
0
180

Міністерство юстиції підтримало ініціативу банківської спільноти щодо застосування електронних технологій при нотаріальному посвідченні документів

У найближчій перспективі в Україні може бути запущений пілотний проект «Електронний нотаріат», на базі банківських установ та органів нотаріату. Відповідна ініціатива Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» підтримана Міністерством юстиції України.

Зокрема, розглянувши пропозицію УКБС щодо організації пілотного проекту «Електронний нотаріат», Мін’юст вважає можливим вжиття запропонованих УКБС заходів для організації цього проекту, зазначивши про необхідність наявності у нотаріусів України технічних можливостей роботи з електронними документами.

Нотаріуси також підтримують ініціативу УКБС. Зокрема, свою готовність до участі у проекті засвідчили учасники ВГО «Академія нотаріату України».

УКБС зауважує про важливість розширення сфери використання в Україні передових інформаційних технологій відповідно до світових трендів розвитку електронного врядування, удосконалення процесу надання нотаріальних послуг, оптимізації затрат споживачів нотаріальних послуг тощо.

На сьогодні, з огляду на широке застосування електронних інформаційно-комунікаційних засобів у всіх сферах суспільного життя та при взаємодії з державними органами, з боку бізнесу спостерігається висока затребуваність у розширенні сфери використання таких комунікацій. Зокрема, актуальним є залучення сучасних технологій і в нотаріальну практику України, відповідно до передового міжнародного досвіду. Необхідна для цього законодавча база в Україні сформована та удосконалюється.

Враховуючи позитивний досвід реалізації іншого інноваційного проекту «Електронний суд»*, УКБС пропонує Мін’юсту провести пілотний проект «Електронний нотаріат» також на базі банківської системи, яка є лідером у впровадженні інноваційних та інформаційних технологій.

 «Можливість використання у сфері нотаріату електронних технологій (електронний документообіг, цифровий підпис тощо) дозволить створити сучасний і зручний для клієнтів сервіс отримання нотаріальних послуг за допомогою електронного обміну даними, мінімізувати втручання людського фактору і корупційні чинники, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. - А також зменшити матеріальні й часові затрати на обробку даних, що надзвичайно важливо для розвитку електронного бізнесу».

 

*Довідка. Реалізація проекту «Електронний суд» розпочалась у 2011 році за ініціативою  Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» та за участю банків – членів УКБС, Державної судової адміністрації і Державної виконавчої служби. На сьогодні, на І етапі реалізації проекту, до системи обімну електронними документами підключено усі місцеві та апеляційні суди загальної юрисдикції. Забезпечено можливість отримання учасниками судового процесу процесуальних документів в електронному вигляді, паралельно з документами у паперовому вигляді (накази Державної судової адміністрації України від 31.05.2013 № 72 та від 14.06.2013 № 81). Це дозволить скоротити час на отримання від суду документів, зменшить ризики їх втрати, пропущення строків, відведених на вчинення процесуальних дій та судових засідань, тощо. Також відпрацьовується система розсилки судових повісток за допомогою SMS-повідомлень.

 


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.