УКБС: ПОЗИЦІЯ ПОДАТКІВЦІВ З ПРОДАЖУ БОРГІВ ЗАВАЖАЄ РЕФОРМАМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

30 сентября 2013, 10:14
Экономист
0
160

Минулого тижня відбулося засідання Спостережної Ради Асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" з обговорення актуальних питань банківської діяльності

Поточна ситуація на валютному ринку, проблеми оподаткування відступлення права вимоги та операцій з цінними паперами, індексне визначення вартості грошових ресурсів. Ці питання обговорювались на засіданні Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» за участю членів Спостережної Ради УКБС і керівників банків.

Зокрема, учасники засідання розглянули останні рішення Національного банку України, направлені на дедоларизацію національної економіки. Так, згідно до постанови від 16.09.2013 р. № 365 «Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України», валютні кошти при здійсненні переказів всередині країни зараховуватимуться на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті.

 Крім цього, постановою від 19.09.2013 р. № 371 «Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку» з 30.09.2013 р. збільшено норми обов'язкового резервування для банків за вкладами в іноземній валюті (з 5% до 7%).

Учасники засідання висловилися на підтримку зазначених ініціатив НБУ як таких, що, відповідають міжнародній практиці та направлені на стабілізацію курсу національної валюти та збереження золотовалютних резервів НБУ.

Крім цього, значну увагу було зосереджено на погіршенні умов ведення бізнесу через наявну практику податкових органів щодо перекваліфікації договорів переуступки права вимоги (цесії) на договори факторингу. Як наслідок, податкова визнає правочини нікчемними, що дає підстави донараховувати зобов‘язання зі сплати суб‘єктами господарювання податку на прибуток та накладати штрафні санкції.

Поінформовано, що у вирішенні даного питання УКБС дістав підтримку не тільки Нацбанку, Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, міжнародних експертів, а також Експертно-апеляційної комісії та Громадської ради при Міндоходів.

 «Протизаконна практика Міндоходів погіршує інвестиційну привабливість національної економіки та змушує іноземні компанії згортати свою діяльність в Україні. Так, за даними НБУ, з початку п.р. частка іноземного капіталу в банківській системі України  знизилася на 5,7 % і на 01.09.2013 становила 33,8% (проти 42,9% на початку вересня 2012 р.), – зазначила на засіданні Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Загалом, практика невизнання договорів цесії змушує банки займатися діяльністю із повернення боргів, а не розвитком кредитування, що негативно позначається на економіці країни та заважає виконанню реформ Президента України”.

    Також розглянуто питання щодо індексного визначення змінюваної процентної ставки та поінформовано про здійснені УКБС заходи. Відзначено, що УКБС було проведено велику роботу з впровадження передового досвіду розвинутих країн, де недержавні банківські асоціації розраховують  подібні індекси. Зокрема, у 2011 р. було розроблено, запатентовано та презентовано банківській спільноті Індекс УКБС для визначення поточної вартості гривневих ресурсів та подальшого розрахунку плаваючих ставок по кредитах. Згідно з Методикою індекс УКБС формується на підставі даних 20 банківських установ про вартість ресурсів, залучених на різні терміни від фізосіб, що дозволяє отримати об‘єктивну базу для подальшого визначення вартості кредитних ресурсів. Саме цей підхід став згодом основою для розрахунку НБУ (спільно з Thomson Reuters) Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб (UIRD), який публікується на сайті регулятора.

Окрему увагу учасників засідання привернуло впровадження проекту УКБС з підвищення фінансової грамотності пенсіонерів-клієнтів банків, що є важливою складовою розвитку соціального партнерства бізнесу. Так, розуміючи важливість та значимість даної ініціативи, банківські установи, що обслуговують пенсійні рахунки, надають безкоштовні фахові консультації пенсіонерам в рамках укладених договорів, що робить фінансові послуги більш зрозумілими та комфортними для даної категорії клієнтів.

 

 


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.