НБУ ПІДТРИМАВ ГРИВНЮ. УКБС ПІДТРИМАВ НБУ

1 октября 2013, 07:28
Экономист
0
225

Експерти УКБС вітають ініціативи регулятора зі стабілізації національної валюти

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» підтримує останні рішення Національного банку України, спрямовані на зниження рівня доларизації національної економіки. Це дозволить зміцнити національну грошову одиницю та поповнити золотовалютні запаси країни.

Так, учасники засідання УКБС відзначили позитивний вплив на фінансовий ринок прийнятої Нацбанком постанови від 16.09.2013 р. № 365, згідно з якою валютні кошти при здійсненні переказів всередині країни повинні зараховуватися на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті. На переконання членів УКБС запровадження даної норми цілком відповідає міжнародній практиці та національному законодавству.

Адже відповідно до ст. 99 Конституції України єдиною грошовою одиницею є гривня, а забезпечення її стабільності є основною  функцією НБУ. Крім цього згідно до ст. 3 Декрету КМУ від 19.02.1993 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та ст. 3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» єдиним законним платіжним засобом в Україні, який приймається без будь-яких обмежень на території країни для проведення переказів та розрахунків, є гривня.

У зв'язку з цим вимога про здійснення внутрішньодержавних грошових переказів у гривневому еквіваленті є цілком логічним кроком НБУ, спрямованим на подальше зниження рівня доларизації економіки (співвідношення валютних депозитів до обсягу грошової маси), що зменшився з початку 2013 р. на 3,4% та становить 28,7% (за даними НБУ на 01.09.2013 р.).

На забезпечення цієї ж мети спрямовано також норми постанови НБУ від 19.09.2013 р. № 371 «Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку», згідно з якою з 30.09.2013 р. норми обов'язкового резервування для банків за довгостроковими коштами і депозитами юридичних та фізичних осіб в іноземній валюті збільшуються (з 5% до 7%).

Наслідками такого коригування вимог з формування банками обов’язкових резервів стане зростання привабливості гривневих депозитів порівняно із валютними та закріплення позитивної тенденції зменшення частки валютних заощаджень на фінансовому ринку в Україні. Так, лише з початку року загальний обсяг депозитів фізичних та юридичних осіб у національній валюті збільшився на 20,5%, тоді як в іноземній – зменшився на 0,3% (за даними НБУ на 19.09.2013 р.).

«В УКБС переконані, що прийняття регулятором системних заходів, спрямованих на укріплення функцій національної грошової одиниці як засобу платежу, так і засобу нагромадження матиме позитивні наслідки не лише для фінансового ринку, а й в цілому для економіки країни, зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Адже у подальшому це дозволить посилити довіру населення до національної валюти та зупинити критичне зменшення золотовалютних запасів (на 40% або 16 млрд. дол. США за останні 2 роки) за рахунок зниження  попиту на готівкову валюту на внутрішньому фінансовому ринку України».


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.