УКБС ВИСТУПИВ ЗА ВІДКРИТІСТЬ РЕЄСТРУ БАНКРУТІВ

9 октября 2013, 06:58
Экономист
0
176

УКБС-Мін'юсту: Кредиторам потрібно знати усе про банкрутів

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз», в рамках спільного опрацювання з Міністерством юстиції України питання щодо надання банкам оперативного доступу до інформації з реєстру банкрутств, внесла на розгляд міністерства пропозиції щодо обсягу необхідної кредиторам інформації про банкрутів.

УКБС зазначив, що для підвищення якості кредитного аналізу платоспроможності позичальників та ефективності роботи з проблемною заборгованістю, банки зацікавлені в отриманні максимально доступної інформації з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.

Зокрема, відомості про боржника; стан провадження у справі про банкрутство; фінансово-економічні показники діяльності боржника, у т.ч. щодо погашення ним заборгованості із заробітної плати; дані реєстру вимог кредиторів, відомості щодо складу комітету кредиторів та стан розрахунку з ними; відомості про арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та іншу інформацію щодо провадження у справі про банкрутство боржника.

В УКБС переконані, що надання кредиторам електронного он-лайн доступу до достовірної інформації про контрагента, яка міститься у реєстрі, сприятиме реалізації поставлених Президентом України завдань щодо зниження рівня ризиків фінансової системи та підвищення її спроможності забезпечувати стале зростання національної економіки. Одночасно, це відповідає міжнародній практиці та намірам Мін’юсту відкрити доступ до власних реєстрів у найближчій перспективі для всіх громадян.

Експерти УКБС також зазначають, що на прикладі банківської системи, можливістю перевірки інформації про потенційних та фактичних контрагентів зможуть скористатися й інші суб’єкти господарювання.

«Можливість моніторингу контрагентів на предмет порушення проти них провадження у справі про банкрутство дозволить суб’єктам господарювання адекватно оцінювати ризики у своїй діяльності, пов’язані з неплатоспроможністю партнерів, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. - Так, лише за І півріччя 2013 р. на розгляді у місцевих господарських судах знаходилось близько 5,5 тис. справ про банкрутство, у т.ч. закінчені провадженням 3,4 тис., з винесенням постанов про визнання банкрутом – понад 2 тис. (тоді як за весь 2012 рік було винесено 4,6 тис. таких постанов).

В УКБС відзначають низку прогресивних кроків Мін’юсту в напрямку забезпечення вільного доступу зацікавлених осіб до інформації з державних реєстрів. Наприклад, наказом Мін’юсту № 1538/5 від 26.07.2013 «Про врегулювання доступу до реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України» (діятиме з 14.10.2013) врегульовано питання доступу нотаріусів та державних виконавців до інформації про об’єкти нерухомого майна, що міститься у архівних реєстрах (Реєстр прав власності,  реєстр іпотек та реєстр заборон відчуження нерухомого майна, що діяли до 01.01.2013) при вчиненні нотаріальних дій та примусовому виконанні рішень судів.

На переконання УКБС, це забезпечить поступове перенесення до нового уніфікованого Державного реєстру прав інформації про об’єкти нерухомості, яка міститься у раніше діючих реєстрах, відкриє доступ до цієї інформації та спростить процедуру реєстрації речових прав на нерухомість та їх обтяжень. А також зменшить ризики операцій з нерухомістю і підвищить ефективність примусового стягнення боргів.

«Взаємодія УКБС з Мін’юстом, Укрдержреєстром та утвореними при них громадськими радами, дозволяє конструктивно вирішувати проблеми, актуальні як для бізнесу, так і для населення. Готовність Мін’юсту піти на зустріч ініціативі УКБС щодо відкриття суб’єктам бізнесу інформації про банкрутства (раніше підтримана експертами Громадської ради при міністерстві) сприятиме створенню необхідних правових умов для ефективної реалізації державних пріоритетів розвитку національної економіки», - підсумовує Галина Оліфер.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.