УКБС: НБУ РОЗ'ЯСНИВ, ЩО БУДЕ З ПЕРЕКАЗАМИ В ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ

21 октября 2013, 10:31
Экономист
0
137

Нацбанк роз'яснив Правила здійснення населенням переказаів в іноземній валюті в межах України

Національний банк України роз’яснив порядок зарахування коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України, про що йдеться у листі регулятора від 16.10.2013 № 29-209/17998. Про це повідомляє Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз».

Так, НБУ роз’яснив, що новий порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України, встановлений постановою від 16.09.2013 №  365, не поширюється на операції з розрахунків дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав в Україні та представництв міжнародних організацій на території України з власними співробітниками, якщо останні не є громадянами України або не проживають в ній постійно та акредитовані в МЗС України.

Також НБУ зазначив про можливість зарахування надходжень в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок фізичної особи (резидента або нерезидента) в іноземній валюті, яке здійснюється лише за договором дарування валютних цінностей, посвідченим нотаріально.

Одночасно регулятор роз’яснив порядок зарахування гривневого еквіваленту від продажу інвалюти, переказаної на поточний рахунок фізичної особи (резидента або нерезидента) у іноземній валюті в межах України, у разі відсутності відкритого поточного рахунку у гривні.

Так, якщо фізична особа - отримувач переказу має в уповноваженому банку рахунок в інвалюті і була ідентифікована банком, то для зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень в інвалюті їй відкривається поточний рахунок у національній валюті. Укладання договору банківського рахунку в гривнях здійснюється під час першого звернення такої особи до банку. Якщо ж отримувач переказу не має в цьому банку рахунків і не був ідентифікований, то гривневий еквівалент від продажу надходжень в інвалюті такій особі зараховується на окремий рахунок до часу її звернення до банку для відкриття поточного рахунку в гривнях.

Крім того, НБУ повідомив про можливість поповнення готівковою інвалютою поточного рахунку фізособи (резидента або нерезидента) в інвалюті довіреною особою. Представник за довіреністю, яка посвідчена нотаріально, має право вносити готівкову іноземну валюту на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи (резидента або нерезидента), яку він представляє.

«На сьогодні за різними оцінками, на руках населення перебуває вдвічі більше готівкових валютних заощаджень, ніж на банківських депозитах в інвалюті, обсяг яких за даними НБУ на 01.09.2013 складає 185 млрд. грн. (або понад 23 млрд. доларів), - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Тому роз’яснення регулятора забезпечить чітке розуміння банками та їх клієнтами нових правил здійснення переказів в межах країни, а також зниження частки готівкової валюти поза межами банківської системи».


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.