Кузькіна мать Віктора Суворова лікує совок від безпам’ятства

16 ноября 2012, 14:09
Владелец страницы
0
16

Кузькіна мать Віктора Суворова лікує совок від безпам’ятства

Брати Капранови на презентації книги Віктора Суворова "Кузькіна мать" були серйозні як ніколи. Вони розгорнули перед аудиторією епілог, історію та післямову Карибської кризи – військово-політичного протистояння 60-их років, яке ледь не зруйнувала цивілізацію.

У залі – аншлаг, як на театральній виставі. Є молодь, яка не знайома з політінформацією та уроками громадської оборони. Є покоління, яке вступило у піонерію, але пролетіло мимо комсомолу. Є ті, хто прожив у СРСР від народження до зрілості, а нині – намагається зрозуміти, яким був той світ насправді.
Вміло руйнує міфи та відкриває істину колишній радянський розвідник, перебіжчик та історик Віктор Суворов. Колись він був Володимиром Рєзуном, легальним резидентом ГРУ (Головного Розвідувального Управління) у Женеві. Але вже кілька десятків років дорога на батьківщину для нього закрита – він інкогніто живе у Великобританії, уникаючи теренів колишнього СРСР. Брати Капранови розповідають:
- Повість Суворова продовжує серію нашого видавництва, яка називається "Нетабачна історія". Перша книжка – Навіщо я народилася дівчинкою? – історичний документ, свідчення подій від його учасника. Вона відкриває нам іншу версію війни, не радянську. То був наш перший постріл у напрямку нерадянської версії історії. Друга книжка з цієї серії – "Кузькіна мать" – наш другий постріл. Це не суха історична наука, а історична белетристика. Тут відновлені діалоги між Хрущовим і Корольовим, наприклад. Звісно, ніхто не може сказати як ці діалоги відбувались насправді. Суворов їх частково реконструює. Але спираючись на історичні факти.
Назва "Кузькіна мать", акцентують видавці, спеціально не перекладалась – так наполіг автор. Російська ідіома ввела в ступор синхроністів, коли розгніваний Хрущов погрожував "показати кузькіну мать" з трибуни ООН:
- Цього року непомітно пройшов ювілей Карибської кризи – 50 років. Рівно 50 років тому наша планета ледве не дала дуба. Не від спалаху на сонці . І не від того, що у майя закінчився календар у грудні 2012 року. А від абсолютно земних причин. Причини – це військовий конфлікт найбільших держав світу, СРСР та США. Хрущовська "кузькіна мать" – це не просто погроза, це цілком реальна річ. Це – бомба, потужністю 57 мегатонн!
Усі пам’ятають про зруйновану Хіросіму, говорять Капранови. Але вона мала всього-навсього 15 кілотонн! Ядерний монстр, породжений радянським міністерством з Проблеми №1, з’явився у переддень Карибської кризи. Про нього знала американська розвідка. Знала вона і про реальну ситуацію з радянськими балістичними ракетами та військовими літаками. Брати підкреслюють – реальну ситуацію.
Народжені в СРСР добре пам’ятають, декотрі – досі гордяться – військовою могутністю тієї країни. Насправді, оповідає у книзі Суворов, ця "могутність" була жалюгідною порівняно з рівнем американської військової корпорації. Радянська "могутність" – результат пропаганди, секретності та майстерності контррозвідки. Проте, мабуть, не слід розкривати усіх таємниць "Кузькіної матері".... Як світ вберігся від ядерної війни, краще прочитати самостійно...
Тим часом Брати Капранови згадують:
- З 22 по 27 жовтня 1962 року в Одесі стояли черги за газетою "Правда", яку зазвичай ніхто добровільно не купував і не виписував. Черги були довші, ніж за хлібом. В усіх був льодяний жах, всі думали, що це зараз – останні дні планети.
Брати нагадують про голодні бунти у Радянському Союзі та соц. таборі. Нагадують, як країна працювала на військові заводи, тим часом як Юрія Гагаріна нагородили однією парою рукавичок та шістьма парами шкарпеток. Забувся страх перед ймовірною 3 світовою війною... Чому забуто так багато?!
Суперечлива історична тема презентації не обійшлася без коментаторів-оригіналів. Цього разу виступає запальна жіночка:
- Ви так гарно вихваляли американську техніку. От американська техніка розвивалася на наукових знаннях якої людини? На знаннях українського математика Юрія Кондратьєва! Ви не цінуєте своїх людей!
Брати Капранови тактовно відбивають атаку, пояснивши, що формули Кондратьєва мають стосунок до міжпланетних польотів, а не балістичної траєкторії. До того ж про цю людину вже є експозиція у Житомирському музеї космонавтики. Цей український герой – не забутий:
- Єдине, ми вибачаємось, ми не історики, тому ми десь може й помились.... Вся правда написана тут – у книзі.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: литература,писатель
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.