«Баночка еспресо» - як правильно пити енергетики

10 квітня 2020, 18:23
Власник сторінки
Голова Правління Ліги виробників харчових продуктів
0
476
«Баночка еспресо» - як правильно пити енергетики

"Споживай Розумно" - важлива інформація щодо безпеки енергетичних напоїв, їх інгредієнтів, норм та правил споживання

Енергетичні напої давно завоювали популярність серед українців. Вони приводять до тями, коли це необхідно, даючи заряд бадьорості і позитиву.

Виробники підкреслюють, що енергетичні напої рекомендуються при фізичних навантаженнях і підвищеній розумовій активності. Вони рятують від сонливості і відчуття млявості. Це справжній порятунок для тих, хто не хоче втрачати активний ритм життя.

Однак, як і в багатьох життєвих ситуаціях, головне - помірність. Якщо вживати енергетичні напої, дотримуючись рекомендацій, шкоди організму не буде. Та й кофеїну у звичайній 250-мілілітровій банці енергетика не більше, ніж у чашці еспресо або двох плитках чорного шоколаду.

Крім того, до складу енергетичних напоїв часто входять вітамінні комплекси, які підсилюють дію натуральних стимуляторів, забезпечують швидкий приплив енергії і сприяють відновленню сил після фізичних або розумових навантажень.

Доводи щодо безпеки енергетиків підтверджені міжнародними дослідженнями. European Food Safety Authority (EFSA) - авторитетна європейська наукова організація, яка займається дослідженнями безпеки і якості харчових продуктів, у своїй доповіді «Наукова думка про безпеку кофеїну» винесла вердикт про те, що вживання енергетиків безпечно для здоров'я при дотриманні добової норми споживання кофеїну. Допустимими вважаються щоденні дози кофеїну у розрахунку 400 мг для дорослих і 3 мг на кг маси тіла для підлітків.

Без уваги EFSA не залишилося і питання безпеки окремих інгредієнтів енергетиків. Згідно з її дослідженням, основні компоненти цих напоїв не мають шкідливого впливу на організм людини.

 Що ж міститься у звичайній банці енергетика?

- Кофеїн - головний компонент, який забезпечує енергетичний ефект у таких напоях. У помірних дозах він підвищує розумову активність, працездатність, увагу і концентрацію. В одній баночці енергетика об'ємом 0,33 л міститься приблизно 100 мг кофеїну, що становить ¼ добової дози цієї речовини для здорової людини;

- Таурин - органічна речовина, яка є в нашому організмі і впливає на роботу серця і м'язову силу. Ця амінокислота присутня у багатьох білкових харчових продуктах, наприклад, у морепродуктах і м'ясі домашньої птиці. Дослідження показали, що таурин навіть у високих дозах не завдає шкоди організму, а в банці енергетика його не так багато;

- Глюкуронолактон - ще одна природна речовина, похідна від глюкози, яка також міститься в багатьох харчових продуктах і сприяє виведенню з організму продуктів, що утворюються при прискорених процесах метаболізму.

Зазначені речовини, що містяться в енергетичних напоях, присутні в щоденному раціоні середньостатистичної сім'ї. Протипоказань до вживання цих інгредієнтів здоровими людьми немає, достатньо дотримуватися дозування. Однак від енергетиків рекомендується відмовитися за наявності індивідуальної непереносимості окремих компонентів або серцево-судинних захворювань.

Існують і додаткові правила, на які варто звернути увагу при споживанні енергетиків, особливо з огляду на яскравий і для багатьох привабливий смак цих напоїв:

- не можна вживати енергетики безперервно - «баночка за баночкою», це може призвести до різкого підвищення артеріального тиску та інших негативних наслідків;

- важливо враховувати свій індивідуальний раціон, пам'ятаючи, що інші харчові продукти, такі як кава і чай, також містять кофеїн;

- слід утриматися від самостійного змішування енергетичних напоїв з алкоголем - наслідки можуть бути непередбачуваними. Перевагу варто віддати готовим алкогольним енергетичним коктейлям, де вказані дозування і витримані пропорції;

- дітям не варто вживати енергетичні напої (так само, як і будь-які інші харчові продукти, що містять кофеїн). Це може сприяти їх надмірному збудженню.

Як жодні інші продукти, що містять кофеїн, енергетичні напої мають на маркуванні інформацію для споживачів про кількість кофеїну і добові норми його споживання, попереджають про обмеження щодо вживання деякими категоріями людей.

Українські виробники не лише маркують енергетики у повній відповідності до вимог законодавства, а й надають споживачам додаткову інформацію. Деякі з них є учасниками соціальної ініціативи «Споживай Розумно», одним з основних завдань якої є донесення достовірної, науково підтвердженої інформації про склад енергетичних напоїв і рекомендовані норми їх споживання. В рамках цієї ініціативи виробники розміщують знак «Споживай Розумно» на кожній упаковці енергетичних напоїв, а фахівці проводять інформаційну роботу зі споживачами. Наприклад, для донесення важливої ​​інформації молоді використовуються популярні серед цієї аудиторії канали та інструменти.

Енергетичні напої є безпечними для людей різних вікових категорій. Це підтверджено численними дослідженнями авторитетних міжнародних організацій. Єдина умова - дотримуватися рекомендованих норм.

Геннадій Кузнєцов, Голова правління Ліги виробників харчових продуктів, спеціально для «Кореспондент»


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
ТЕГИ: Украина,потребление,кофеин,энергетические напитки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.