Аналіз слів гаранта або як "добре" ми будемо жити... завтра

01 грудня 2021, 12:43
Власник сторінки
Експерт з питань економічної безпеки та державного управління, заступник голови ПП "Надія Є"
0
26
Аналіз слів гаранта або як  добре  ми будемо жити... завтра

Президент, раз на рік, має звітувати перед українським народом. І ключове тут – на доповідати про плани, а надати звіт про виконане... але

Президент раз на рік має звітувати перед українським народом. І ключове тут – на доповідати про плани, а надати звіт про виконане. Але під час свого виступу Зеленський постійно говорив про якісь майбутні події, про плани і бажання так, наче це вже відбулося.

І так, поїхали розганяти зраду або, по факту, лише аналізувати сказане:

В нас побудовано лікарні – це не правда, адже реконструкція, оптимізація чи ремонт не є будівництвом нового об’єкту. Лікарні забезпечено ліжко-місцями і киснем? Є сумніви, великі сумніви.

Державний борг буде (знову лише плани) 50% від ВВП, а сам ВВП, вперше, зросте до 190 мільярдів дол. США. От вам і фарс, адже станом на 1 вересня  за офіційними даними міністерства фінансів опублікованих на офіційному сайті державний борг України становив 92 мільярда дол. США. Потім ми випустили ОВДП на мільярдів грн. і отримали 700 мільйонів дол. США кредиту МВФ. Так що навряд можна зараз робити такі оптимістичні прогнози. Тм паче, що ВВП зросло за рахонук не контрольованого експорту.

Каже, що зросли золотовалютні запаси – не сперечаюсь. Але одне питання – в якій країні світу зберігаються наші золотовалютні запаси, не підкаже пан президент??

Вперше малий і середній бізнес отримує кредити за державною програмою 5-7-9. Ця програма вже розкритикована як бізнесом, так і банківським сектором і про це я вже писала. Читайте за посиланням

Ми почули про енергетичну незалежність України і, навіть, про зменшення вартості ціни на електроенергію. Ну, що тут сказати, мабуть йому видніше згори, але більшість людей в Україні не знає чим буде оплачувати комірне в цей опалювальний сезон.

Успіхом було названо відкриття ринку землі без проведення референдуму, прийняття закону 5600 в який слуги запхнули не тільки підвищення ренти, а й збільшення повноважень податкової, посилено тиск на бізнес, але все це під приводом детінізації економіки. Нагадаю, що якраз вчора і сьогодні під парламентом і ОП тривають акції протестів підприємців.

Внесено законопроект про «економічний паспорт» українця, який передбачає відкриття рахунків нашим дітям на які до повноліття будуть перераховувати кошти, які потім юний українець зможе витратити на навчання чи придбання власного житла. Це дійсно хороша ініціатива, правильна. Але є нюанси, про які ми поговоримо в наступному пункті.

Президент сказав, що вносить законопроект про подвійне громадянство, яким наша діаспора по всьому світу зможе отримати український паспорт. Тут вже питань дуже багато:

-         Зрозуміло, що будучи громадянином Австралії чи Канади можна щиро і віддано любити Україну, але перепрошу, чи мають українцям, які живуть в Україні, владу обирати етнічні українці, які тут ні дня не жили?

 

-         Якщо громадянин США чи будь-якої іншої держави, пращури якого емігрували з України сто років тому, приїде працювати в чергову наглядову раду на землю предків і порушить тут закон – чи не поїде він назад, плюючи як на українське законодавство, так і на відповідальність перед Україною прикриваючись іншим громадянством?

 

-         Чи не легалізується таким чином пункт про доступ іноземців до ринку землі без внесення будь-яких змін в сам закон і без проведення будь яких референдумів?

 

Я б ще зрозуміла, якби запровадили щось на кшталт «карта українця» по аналогії з «картою поляка», але видавати українське громадянство отак, щоб було – знецінення самого поняття громадянин України.

Президент наголосив, що РНБО, нарешті, почала займатися безпекою. Ну, якщо дії поза законом сприймати як ефективну боротьба з олігархами, контрабандистами, злодіями в законі, агентами, тоді так, молодці. Але є знову нюанси – вже розпочалися суди по таким рішенням, які будуть виграні якщо не в Україні, то в Європі. То, можливо треба одразу робити все так, щоб не створювати ілюзію боротьби.

Також президент говорив про велике будівництво, відкриття стадіонів і не тільки. Я перепрошую, але це прямий обов’язок влади. І не треба згадувати попередників – ми їх тому і погнали, щоб прийшли ті, які будуть працювати на державу загалом і кожного громадянина зокрема.

 

Не оминув гарант і боротьбу з корупцією, олігархами, бідністю. Що ж, тут ми звами бачимо теж певні не стиковки, маніпуляції. Одна «боротьба» з корупціонерами чого варта – всі сидять, але не в камерах, а в теплих кріслах (згадайте лише Держрезерв і мишей, що поїли зерно).

Пан Зеленський пообіцяв, що всім ветеранам видадуть житло… Але це цинічна брехня. Ветерани, яких в нас вже більше 400 тис.! землю отримати не можуть, а він про житло. Щоб на ці 400 тисяч ветеранів купити житло, то навіть по ціні смарт-квартири в 15 тис. дол. бюджетом треба передбачити більше 16о мільярди грн., а в кошторисі ніхто такого і не передбачав.

Багато ще було про те, як все буде добре, як відкриємо, побудуємо, заснуємо, забезпечимо, досягнемо, здобудемо… Колись, може, навіть, завтра.

 

І на кінець, говорячи про війну, президент сказав, що не боїться діалогу «з ним». Але мені здається, що ворога треба називати вголос завжди, навіть якщо це «Путін».  

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: президент,звіт,Володимир Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.