Коли закінчиться російське свавілля на Донбасі?

10 ноября 2021, 10:53
Владелец страницы
Favorit005@ukr.net
0
14
Коли закінчиться російське свавілля на Донбасі?

У Міністерстві закордонних справ України переконані, що російська паспортизація мешканців окупованих територій Донбасу є засобом поширення ідеології "русского міра" та елементом російських гібридних т

Речник МЗЧ Олег Ніколенко, коментуючи заяву МЗС Росії, яке пояснило російську паспортизацію мешканців ОРДЛО начебто порушенням Україною Мінських угод.

"Можна лише поспівчувати МЗС Російської Федерації, якому "важко зрозуміти" наслідки деструктивної російської політики. Російська паспортизація – випробуваний засіб поширення шовіністичної ідеології "русского міра", елемент російських гібридних тактик проти сусідніх держав", – заявив Ніколенко.

Він нагадав, що у квітні 2019 року Україна та міжнародна спільнота, зокрема члени Радбезу ООН, засудили рішення Росії запровадити спрощений порядок надання російського громадянства українцям на тимчасово окупованих територіях Донбасу. За даними МЗС, за два роки понад півмільйона тамтешніх мешканців отримали російські паспорти. Ніколенко вважає, що таким способом Росія свідомо руйнує Мінські домовленості та "продовжує закріплювати результати своєї окупації".

"У таких умовах галасливі заклики російських посадовців про нібито небажання України досягти прогресу в Мінському процесі виглядає особливо цинічними і такими, що не мають нічого спільного з реальністю", – наголосив речник українського МЗС.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту жорсткіше реагувати на роздачу російських паспортів на Донбасі, навіть після його реінтеграції. Він попереджав, що Росія буде намагатися розіграти "карту російського громадянства".

"Фактично, це – російська бомба сповільненої дії. Потрібні скоординовані кроки, зокрема санкційного характеру, аби її знешкодити. РФ має нарешті почати виконувати взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей та Нормандського формату на основі повної поваги до суверенітету України, дотримання вимог українського законодавства та норм міжнародного права", – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.