З багатьох інформаційних сигналів випливає, що активно вивчаються справи по таких персонажах — Костянтин Жеваго («Фінанси і кредит» ), Бахматюк (VAB Bank), Микола Лагун («Дельта банк») і брати Сегалі
У вівторок, 19 жовтня, в медіапросторі активно обговорювалися запуск НАБУ та так звані «рішення по банкопаду», які Данілов озвучив ще 11 вересня.
Вечірні ефіри того дня показали: старі еліти працюють хитро. ОПЗЖ, наприклад, блокує створення САП (її члени є в конкурсній комісії) та голосує проти закону про НАБУ.
Натомість, «Європейська солідарність» голосує за закон про НАБУ, проте звинувачує Зеленського в тому, що його боротьба з олігархами є «сваволею» та наступом на демократію.
Значить, ініціативи Зеленського правильні, якщо стільки медіагармат повернуто в його бік.
Деолігархізація в Україні є системним процесом. У основі санкцій – рішення РНБОУ, які базуються на даних компетентних органів. За законом проти олігархів – постійні заяви Заходу.
Глянемо на хронологію та побачимо, що деолігархізація йде за принципом: від тих, хто гостро загрожує країні — до тих, хто привів до складної ситуації. Кожному за заслугами.
З лютого по жовтень (вісім місяців) РНБОУ ввела санкції проти Медведчука-Козака та випрацювала список олігархів.
З багатьох інформаційних сигналів випливає, що активно вивчаються справи по таких персонажах — Костянтин Жеваго («Фінанси і кредит» ), Бахматюк (VAB Bank), Микола Лагун («Дельта банк») і брати Сегалі («Надра»).
Ні, це не розправа. Це спроба застосувати правосуддя до історій, які почалися давно.
Нагадаю щодо Олега Бахматюка.
В НБУ оцінюють суму боргів його банків перед державою в 29,3 мільярди гривень. Станом на осінь 2021 Нацбанк подав 48 позовів до підприємств, пов‘язаних з Бахматюком, і сім позовів – до нього особисто як до поручителя за кредитами рефінансування.
Щодо Костянтина Жеваго.
Ще у жовтні 2015 Валерія Гонтарева озвучувала інформацію про те, що банк штучно підтримувався за рахунок 6,4 мільярди гривень державних грошей ще у 2009-2010 роках. Сума рефінансування втричі перевищувала капітал банку, який складав лише 2 мільярди. Кредитний портфель банку — 29 млрд грн, з котрих 22 мільярдів, тобто 76% – кредити компаній Жеваго.
Щодо братів Сегалів.
У 2016 році компанія KPMG провела аудит. За інформацією ЗМІ, у висновку брати Сегалі названі головними винуватцями банкрутства банку. За цими ж даними, Сегалі вивели з банку близько 22 мільярди гривень, або майже $3 мільярди. Майже стільки як дає Нафтогаз. Цікаво те, що в 2009 році Сегалів було оголошено в розшук. А ось у 2014 році ЗМІ пишуть про їх повернення… Ні, повернення не активів. Повернення братів Сегалів в Україну.
Про те, що РНБОУ вивчає історію «банкопадів» 2014 озвучувалося з початку вересня цього року.
Ніхто не забутий, ніщо не забуте.
Про Коломойського пан секретар Данілов згадав у вересні також: «якби не були спільники в Національному банку України, то він би жодним чином не міг би нічого робити».
Основна підозра до усіх згаданих ймовірних олігархів — те, що вони займалися тіньовим банкінгом.
Тіньовий банкінг по-українськи – це не про даркнет. Це про тупу, проте до певного часу ефективну корупцію.
Юридично схеми були розпрацьовані дуже вміло. Самому цікаво як РНБОУ розрубає цей Гордіїв вузол.
Боротьба з олігархами — це не наступ на свободу. Це боротьба з тим, що Дж. Хеллмер з ЄБРР називав «захопленням держави».
Коли приватні інтереси витісняють суспільне благо. А державні рішення замінюються «договорняками».
Про те, що Україна є захопленою олігархами державою, масово почали писати після виходу звіту Європейської палати аудиторів наприкінці вересня.
Іншими словами.
Процес боротьби з олігархами опирається на принципи захисту національної безпеки та рекомендації європейських експертів.
Боротьба триває. І не дивно що найбільшими скептиками є ті, хто навмисне роздмухує зневіру. Ті, хто збагатилися в часи перших 30 років незалежності на мутних схемах і дуже хочуть зберегти вплив.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.