Відкриття ринку землі і як влада фіктивно бореться з олігархами?

05 липня 2021, 13:05
Власник сторінки
Народний депутат України
0
154
Відкриття ринку землі і як влада фіктивно бореться з олігархами?
Костянтин Бондарєв, народний депутат України

Перше, про що я хотів поговорити із вами − закон про те, як буде будуватися судова система і як вона буде реформуватися в Україні. Йтиметься про ВККС (Вищу кваліфікаційну комісію Суддів).

Конкурсна комісія формується по суті навпіл − половину з українців, половину з іноземців. Кандидатури іноземців будуть рекомендувати усякі громадські организації та інші дуже важливі грантоїди. У разі, якщо, голоси розділяться 50 на 50, пріоритет по суті нададуть іноземцям. Тобто ми повністю віддали всю судову систему під зовнішнє управління. З чим вас і вітаю.

Рецепт Зеленського по боротьбі з олігархами

На думку Зеленського вирішувати хто олігарх, а хто ні повинен орган, який знаходиться при ньому. Тобто пишемо список і називаємо, наприклад, ось ти не маєш права брати участь в аукціонах по приватизації державних підприємств, так само ти не маєш права бути власником ЗМІ і так далі. Ви знаєте практично 100 років тому в Америці один президент переміг відразу 5 потужних олігархів, наприклад, був такий Джон Рокфеллер, Карнегі та інші. Президент просто включив роботу антимонопольного комітету і просто реалізував закон, який обумовлював його роботу, і вже колишні олігархи займалися далі бізнесом і конкуренцією на ринку, а не підкупом чиновників або впливом на політику.

Тобто рецепт абсолютно в іншому, не в тому, що існує людина і йому на лобі треба написати "олігарх". Проблема в тому, що існує корупція і це означає вплив грошей на політичні процеси, тобто існує політична корупція. А побороти це можна дуже просто − прийняти закон про лобізм, наприклад. Інша тема − це реальна боротьба з корупцією, а не якась там фішка, яку реалізували через декларації чиновників. Корупцію в такий спосіб так і не перемогли.

Ринок землі відкрито!

Я вас всіх вітаю - з 1-го липня ми живемо в системі ринкових земельних відносин, тобто земля почала продаватися. У нас були гарячі дискусії з приводу того, як все-таки іноземці зможуть під різними соусами купувати і продавати землю, використовувати спекулятивний капітал, і відповідно земля перетвориться на товар, а наші люди перетворяться в низькооплачуваних рабів. Хочу вам розповісти про одну схему − вже сьогодні власник земельного паю може використовувати землю як заставу для отримання кредиту, що буде, якщо він не поверне цей кредит? Фінансова установа, що видала кредит, стане власником цієї землі. А ви знаєте, що ця фінустанова теж може у когось взяти якісь гроші, наприклад, так званий субординований борг. Це означає позика, яка залучається більше ніж на 5 років, відповідно ця фінустанова стає теж чиєюсь власністю і таким чином може формуватися банк землі. Я глибоко впевнений і переконаний, що системний капітал поки пройде певні перевірки (це називається комплаенс) і фінансові організації для себе перевіряють ризики - це рік, півтора. Хто ж прийде на ринок землі сьогодні? Це спекулянти, які будуть задешево купувати і задорого продавати через кілька років, коли великі компанії пройдуть процедури комплаенса. А що ж скажуть наші громадяни, коли ціна збільшиться у 2 рази на їх же ділянки і вони дізнаються, що їх землю перепродали у 2 рази дорожче? Вони скажуть, що їх обікрали. Хто? Держава. 

Не виключено, що у нас знову будуть земельні погроми, бунти і ми повернемося, як завжди, в хаос. Проблема в тому, що це вже вдруге обкрадуть наших громадян, перший раз − це була велика приватизація в 90-х, коли видавали всякі папірці типу ваучерів і сертифікатів, нібито як співвласникам гастроному, правда їх потім скуповували ті ж директори цих гастрономів і ставали реальними власниками.


Источник: 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: судьи,Батьківщина,судова реформа,Рынок земель,Владимир Зеленский,ринок землі,Слуга народа,Володимир Зеленський,Партия Слуга народа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.