Обережно, податкова амністія. Як влада змусить кожного українця заплатити?

22 червня 2021, 14:32
Власник сторінки
Народний депутат України
0
1175
Обережно, податкова амністія. Як влада змусить кожного українця заплатити?
Костянтин Бондарєв, народний депутат України

Цей закон ще називають амністією капіталу. Влада говорить про те, що це стосується насамперед великого бізнесу, великих бізнесменів − це все брехня. Це стосується кожного з нас.

Минулий тиждень був яскравий і насичений, про це я говорив в попередніх випусках мого блогу − можете подивитися . А зараз я хотів би поговорити про один дуже цікавий закон − №5153, він був прийнятий 15 червня. На тлі зустрічі Байдена і Путіна ви могли цього не помітити, але я хотів би вас попередити про те, що станеться вже незабаром. 


Про що ж цей закон?


Закон говорить про те, що громадянин України може принести в банк якісь свої заощадження або перерахувати гроші звідкись з-за кордону, потім піти в податкову і заплатити з цієї суми податок, тобто таким чином легалізувати свій капітал. Є 2 варіанти оплати цього податку: одноразовий платіж або розстрочка на 3 роки. За ставкою 5% можна легалізувати кошти, якщо гроші або інші активи, перебувають в Україні. Охочі можуть скористатися розстрочкою, однак ставка тоді зросте до 6%. Ставка для грошей та активів, які перебувають закордоном, вища − 9% (якщо розстрочка − ставка складає 11,5%).


Здавалось би чудово, якщо це вибірково, але це не вибірково й взагалі не добровільно. Тому що ця “пільга” діє 12 місяців − з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року. Потім починається найцікавіше: закінчується добровільність і починається... примус. Після 1-ого вересня наступного року до вас може прийти пан податківець і запитати: "У тебе є квартира (якщо ця квартира за оціночною вартістю коштує понад 400 тисяч гривень), в якій ти живеш, звідки у тебе гроші на цю квартиру?" До речі, нагадаю, що у Києві будь-яка квартира коштує 400 тисяч гривень. 400 тисяч гривень − це 15 тисяч доларів, тому ви повинні розуміти, що це стосується кожного з вас. Так ось, до вас приходить податківець і питає, де ти взяв ці гроші і відповідь типу "бабуся в тумбочці залишила" вже не пройде. Вам нарахують на цю суму 18% податку і плюс пеню за якусь кількість років, скажімо за 10. Ви розумієте, яка це сума? Ще раз акцентую на тому, що це стосується кожного з нас − це не стосується олігархів, це не стосується великого бізнесу. Це нова тема, як отримати з усього населення України по 5%, тому що це стосуватиметься всіх без винятку. Тому я прошу вас, зверніть увагу на це і подумайте. Нас знову вирішили пограбувати.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Батьківщина,Юлія Тимошенко,Слуга народа,Володимир Зеленський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.