Незасвоєні уроки пандемії: як держава повинна підтримати малий бізнес

12 травня 2021, 16:09
Власник сторінки
лідер партії "За майбутнє"
0
333

Минув рік від початку пандемії в Україні. Замість того, щоб врахувати й виправити помилки, влада імітує бурхливу активність із порятунку малого бізнесу від наслідків локдаунів та карантинів.


За 2020 рік в Україні за різними оцінками закрилося від 215 до 232 тисяч ФОПів та більше 10 тисяч підприємств-юридичних осіб.

Влада намагається списати це на наслідки пандемії коронавірусу, від яких постраждав бізнес у всьому світі.

Однак, на відміну від України, уряди багатьох держав вжили ефективні довгострокові заходи для збереження малого підприємництва. І продовжують це робити задля його розвитку в майбутньому. 

Майже в усіх країнах Європи були запроваджені доступні кредити для підприємців, компенсація частини заробітної плати від 40 до 80% на строк від 3 до 6 місяців, звільнення від сплати комунальних послуг, скасування або відтермінування сплати податків тощо.

Це дозволило вижити сотням тисяч підприємців в умовах жорстких карантинних обмежень, які тривають у Європі вже більше року з періодичними послабленнями.

На заходи з підтримки малого бізнесу Німеччина виділила 35% ВВП країни, Італія — 20%, Польща — 12%.

А Україна — лише 2,3%.

У результаті замість реальної підтримки підприємців в української влади вийшла лише погана імітація, яка навряд чи допомагає більшості ФОПів хоча би «втриматися на плаву».

- Пряма фінансова допомога від держави обмежується одноразовою виплатою 8 тисяч гривень ФОПам, які втратили частину доходу внаслідок карантину.

- Доступні кредити за державною програмою під 3-5-7-9% річних для більшості малих підприємців є практично неможливими через занадто жорсткі вимоги банків.

- «Податкові канікули», зокрема, мораторій на перевірки, скасування ЄСВ, податку на землю та нерухомість, були запроваджені лише до травня 2020-го.

В українському уряді повинні якомога швидше зрозуміти:бізнес і відповідно економіка країни несуть збитки не тільки в період локдаунів та карантинних обмежень.

Зараз, враховуючи власні помилки та позитивний досвід країн Євросоюзу, необхідно терміново розробити комплексні заходи підтримки підприємців на час жорстких карантинних обмежень та середньострокові програми відновлення.

Вони мають включати, передусім,гарантування виплати зарплат для збереження робочих місць, а також забезпечення підприємців коштами для продовження функціонування виробничо-постачальницьких ланцюгів.

Наша депутатська група «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» у Верховній Раді пропонує п’ять обов’язкових кроків, які повинен зробити сьогодні уряд для підтримки малого бізнесу:

1.Відшкодування частини заробітної плати найманим працівникам.

2. Доступні банківські кредити для малого бізнесу під 3% зі спрощеними умовами отримання.

3. Зменшення податкового тиску – запровадження «податкових канікул» на час локдаунів та відтермінування сплати окремих податків.

4. Введення мораторію на перевірки представників малого бізнесу контролюючими органами до кінця пандемії.

5. Запровадження спеціальних програм допомоги бізнесам, які найбільше постраждали під час пандемії.

МОЗ вже попереджає про загрозу четвертої хвилі пандемії через новий штам коронавірусу з Індії.

Через провалену кампанію вакцинації ймовірність нових локдаунів та карантинних обмежень залишається дуже високою.

Влада повинна вже сьогодні думати над тим, як мінімізувати втрати економіки та зберегти малий бізнес, що генерує 20% українського ВВП, наповнює бюджет на мільярди гривень і створює нові робочі місця.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: підтримка,допомога,епідемія,малий бізнес,ФОП,Игорь Палица,коронавірус,За майбутне,локдаун
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.