Вадим Дробот: треба піднімати імідж поліції

05 квітня 2021, 20:39
Власник сторінки
0
14
Вадим Дробот:  треба піднімати імідж поліції

На жаль, за 30 років незалежності, більшість українців так і не зрозуміли, що сильну державу не можливо вибудувати не виконуючи законів, без підтримки загальних традицій, без поваги до влади

Ставлення українців  до законів неоднозначне. Протягом багатьох століть, землі сучасної України  були під  владою багатьох іноземних держав  і  українці,  демонструючи  свій волелюбний характер,  ставилися до чужих законів нетерпимо: козацькі гени   українця  не  витримують жодного  тиску чи засторог – вибухають повстання.

Але, без дотримання законів  не буває  державності. Досвід Німеччини, США, Японії  чи  Китаю  показує,  що  тільки  виконання  громадянами  законів може привести країну до добробуту і заможності.

На жаль, за 30 років незалежності, більшість українців так і не зрозуміли, що сильну державу не можливо вибудувати не виконуючи  законів, без підтримки загальних традицій,  без поваги  та довіри до влади.

Люди так і не осягнули, що демократія – це не махновщина, а чітка система законів на всіх рівнях суспільства. Систематичне  порушення  Конституції, Законів України  переросло в державну трагедію, яка гальмує розвиток країни, відштовхує  потенційних інвесторів і вносить хаос в звичайне  життя.

Поспілкувалися  з експертом з питань інвестицій Вадимом Дроботом –  як можна змінити ситуацію.

Вадим  Дробот:

– Давайте  визначимо, що таке закон. Закон – це збірка правил, які регулюють наше життя, наші суспільні відносини відповідно загальним традиціям.  Українці завжди мали традиції, поважали  старших,  виборну владу. А зараз ми бачимо повне ігнорування національних правил, традицій, що й привело до  зневажання законів та до хаосу  в суспільстві.

-Ось яскравий приклад: спалах коронавірусу у світі,  – продовжив Вадим  Дробут. –  Більшість країн виконують  санітарні норми та правила, які були встановлені ВООЗом, дотримуються  жорстокого карантину. Ухань, де спалахнула  інфекція, завдяки дотриманні самоізоляції, виконанню встановлених правил, швидко локалізувала розповсюдження  захворювання. У той же час, українці  нехтують   загальними правилами і,  як результат, отримуємо  черговий локдаун. Люди продовжують скаржитися та нарікати  на ситуацію, проте  своїми діями показують зневажливе відношення як до закону, так і до розпоряджень влади.  На зауваження  поліції щодо дотримання маскового режиму відповідь одна: це моє особисте життя, моя відповідальність. В  мережі інтернету постять зухвалі пости, як вони  «тролять» поліцейських та дії влади.  На мою думку,  така  повна зневага до охоронних органів в демократичній країні недопустима –це проведе до деградації суспільства.

-Але, в інтернеті дуже часто зустрічається інформація про протизаконні дії української  поліції.

Вадим  Дробот:

– Як на мою думку, наша поліція досить толерантна.  За діючими  законами України, у разі небезпеки інтересам держави,  поліцейські мають право  задіяти і зброю, і дубинку, і сльозогінний газ.  Так діють в багатьох країнах світу. Ні в Іспанії, ні в Італії, ні тим паче в США, ні у кого не виникне думка   спричинити спротив діям поліцейського. У тих кранах поліція  наводить порядок, скориставшись   важелем закону. У нашій же державі поліцейські не мають такого  впливу на суспільство, не мають  поваги у народу. Особливо після подій Революції Гідності.

– Але ж, упереджене ставлення до міліції з’явилося  задовго до подій на Майдані. Хоча зміна назви та нові закони про поліцію не вирішили протистояння народу і  охоронних  органів.  Як  на вашу думку, чи  можна переломити цю ситуацію?

Вадим Дробот :

– Треба піднімати імідж поліції: через ЗМІ, через фільми,  відеоролики, через спільні заходи. Алгоритм простий, але дієвий. Необхідно створити  новий позитивний образ поліцейського – українського супермена.    На сьогодні,  негативний штамп поліцейського   закарбувався в  свідомості українців – упереджене  відношення  до поліцейського  негативно сприяє зовнішній репутації країни,  ніякий інвестор не зайде в країну, де не довіряють своїм правоохоронним органам. Не буде інвесторів – не буде розвиватися економіка.

–  А як же реагувати людям на брутальні силові дії поліції?

Вадим Дробот :

–  Порушення закону громадянами може привести до використання сили з боку поліцейського.  Про це громадяни часто забувають, провокуючи  своїми діями поліцейських.  Але, поліція  не часто  застосовує силу.  Не маючи захисту від держави, поліцейські не використовують  своє право на силовий метод вирішення проблеми,   бояться неправильного трактування своїх  дій: на сьогодні, честь,  гідність  та  життя поліцейського поза законом. Треба вносити зміни в законодавство і захистити самих поліцейських від свавілля наших співвітчизників.    Після незалежності, українці масово поїхали за кордон: хто на відпочинок, хто на роботу . Після  кожного приїзду  активно обговорюються їхні порядки, про  чудове життя  в багатих та успішних країнах, залишаючи поза увагою, що  державний механізм працює завдяки дотримуванню   законів.  Кожна країна має свої закони, свої традиції і правила.  І поки  українці  не навчаться  поважати себе і ближнього  – ладу в країні не буде. Громадяни, які не поважають свої закони, ніколи не побудують заможну країну.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.